foto liga a IV a 300x225 Program şi clasament Liga a IV a: Fotbalul judeţean revine pe stadioane duminică!· Azi, delegaţii echipelor din Campionatul Judeţean de Fotbal vor stabili, în şedinţa ordinară anuală, printre altele şi sistemul competiţional pentru sezonul 2013-2014 în care, în premieră, ar putea apărea şi Liga a V-a

· „Nivelul campionatului a crescut în acest sezon şi valoarea primelor 12 echipe din clasament este sensibil apropiată ceea ce ne face să credem că vom avea un retur fără echipe favorite la victorie, indiferent de meci”, a declarat preşedintele Asociaţiei Judeţene de Fotbal Tulcea, Petre Badea

· Dăeni, Zebil, Enisala, Luncaviţa, Isaccea şi posibil Tulcea ar putea fi din toamnă puncte noi pe harta fotbalului judeţean tulcean

CLASAMENT

1. Unirea Casimcea                       16        14       2          0          92-9     44p      +17

2. Izbânda M. Kogălniceanu     16        13        1          2          60-17   40p      +19

3. Arrubium Măcin                        16        11       1          4          45-28   34p      +13

4. Luceafărul Slava Cercheză     16        11        0          5        59-30   33p      +9

5. Troesmis Turcoaia                    16     10        2          4           60-32   32p      +11

6. Pescăruşul Sarichioi                 16        9          3          4         57-22   30p     +6

7. Săgeata Stejaru                           16        8          2          6          47-28   26p      -1

8. Hamangia Baia                            16        8          1          7          45-39   25p      +1

9. Razim Jurilovca                         16        7          3          6          35-35   24p      -3

10. Granitul Babadag                     16        7          2          7         48-42   23p      -1

11. Triumf Cerna                             16        6          2          8          43-34    20p      -4

12. Viitorul Frecăţei                      16        6          1          9          40-36   19p      -5

13. Naţional Somova                     16        3          0          13        27-83   9p        -18

14. Tractorul Horia                        16        2          1          13        31-87   7p        -17

15. Sarica Niculiţel                         16        2          1          13        22-87   7p        -17

16. Gloria Agighiol                         16        0          0         16         14-116 0p        -21

 

PROGRAMUL RETURULUI

Etapa 17     10-03-2013 – 12:00

A.S. Luceafărul Slava Cercheză – A.S. Săgeata Stejaru

A.S. Sarica Niculiţel – A.S. Razim Jurilovca

A.S. Viitorul Frecăţei – A.S. Unirea Casimcea

A.S. Hamangia Baia – A.S. Pescăruşul Sarichioi

A.S. Gloria Agighiol – A.S. Tractorul Horia

A.S. Troesmis Turcoaia – A.S. Triumf Cerna

A.S. Arrubium Măcin – A.S. Granitul Babadag

A.S. Izbânda M. Kogălniceanu – A.S. Naţional Somova

Etapa 18     17-03-2013 – 12:00

A.S. Naţional Somova – A.S. Săgeata Stejaru

A.S. Razim Jurilovca – A.S. Luceafărul Slava Cercheză

A.S. Unirea Casimcea – A.S. Sarica Niculiţel

A.S. Pescăruşul Sarichioi – A.S. Viitorul Frecăţei

A.S. Tractorul Horia – A.S. Hamangia Baia

A.S. Triumf Cerna – A.S. Gloria Agighiol

A.S. Granitul Babadag – A.S. Troesmis Turcoaia

A.S. Izbânda M. Kogălniceanu – A.S. Arrubium Măcin

Etapa 19     24-03-2013 – 12:00

A.S. Săgeata Stejaru – A.S. Razim Jurilovca

A.S. Luceafărul Slava Cercheză – A.S. Unirea Casimcea

A.S. Sarica Niculiţel – A.S. Pescăruşul Sarichioi

A.S. Viitorul Frecăţei – A.S. Tractorul Horia

A.S. Hamangia Baia – A.S. Triumf Cerna

A.S. Gloria Agighiol – A.S. Granitul Babadag

A.S. Troesmis Turcoaia – A.S. Izbânda M. Kogălniceanu

A.S. Arrubium Măcin – A.S. Naţional Somova

Etapa 20     31-03-2013 – 12:00

A.S. Naţional Somova – A.S. Razim Jurilovca

A.S. Unirea Casimcea – A.S. Săgeata Stejaru

A.S. Pescăruşul Sarichioi – A.S. Luceafărul Slava Cercheză

A.S. Tractorul Horia – A.S. Sarica Niculiţel

A.S. Triumf Cerna – A.S. Viitorul Frecăţei

A.S. Granitul Babadag – A.S. Hamangia Baia

A.S. Izbânda M. Kogălniceanu – A.S. Gloria Agighiol

A.S. Arrubium Măcin – A.S. Troesmis Turcoaia

Etapa 21     07-04-2013 – 12:00

A.S. Razim Jurilovca – A.S. Unirea Casimcea

A.S. Săgeata Stejaru – A.S. Pescăruşul Sarichioi

A.S. Luceafărul Slava Cercheză – A.S. Tractorul Horia

A.S. Sarica Niculiţel – A.S. Triumf Cerna

A.S. Viitorul Frecăţei – A.S. Granitul Babadag

A.S. Hamangia Baia – A.S. Izbânda M. Kogălniceanu

A.S. Gloria Agighiol – A.S. Arrubium Măcin

A.S. Troesmis Turcoaia – A.S. Naţional Somova

Etapa 22     14-04-2013 – 12:00

A.S. Naţional Somova – A.S. Unirea Casimcea

A.S. Pescăruşul Sarichioi – A.S. Razim Jurilovca

A.S. Tractorul Horia – A.S. Săgeata Stejaru

A.S. Triumf Cerna – A.S. Luceafărul Slava Cercheză

A.S. Granitul Babadag – A.S. Sarica Niculiţel

A.S. Izbânda M. Kogălniceanu – A.S. Viitorul Frecăţei

A.S. Arrubium Măcin – A.S. Hamangia Baia

A.S. Troesmis Turcoaia – A.S. Gloria Agighiol

Etapa 23     21-04-2013 – 12:00

A.S. Unirea Casimcea – A.S. Pescăruşul Sarichioi

A.S. Razim Jurilovca – A.S. Tractorul Horia

A.S. Săgeata Stejaru – A.S. Triumf Cerna

A.S. Luceafărul Slava Cercheză – A.S. Granitul Babadag

A.S. Sarica Niculiţel – A.S. Izbânda M. Kogălniceanu

A.S. Viitorul Frecăţei – A.S. Arrubium Măcin

A.S. Hamangia Baia – A.S. Troesmis Turcoaia

A.S. Gloria Agighiol – A.S. Naţional Somova

Etapa 24     28-04-2013 – 12:00

A.S. Pescăruşul Sarichioi – A.S. Naţional Somova

A.S. Tractorul Horia – A.S. Unirea Casimcea

A.S. Triumf Cerna – A.S. Razim Jurilovca

A.S. Granitul Babadag – A.S. Săgeata Stejaru

A.S. Izbânda M. Kogălniceanu – A.S. Luceafărul Slava Cercheză

A.S. Arrubium Măcin – A.S. Sarica Niculiţel

A.S. Troesmis Turcoaia – A.S. Viitorul Frecăţei

A.S. Gloria Agighiol – A.S. Hamangia Baia

Etapa 25     05-05-2013 – 12:00

A.S. Pescăruşul Sarichioi – A.S. Tractorul Horia

A.S. Unirea Casimcea – A.S. Triumf Cerna

A.S. Razim Jurilovca – A.S. Granitul Babadag

A.S. Săgeata Stejaru – A.S. Izbânda M. Kogălniceanu

A.S. Luceafărul Slava Cercheză – A.S. Arrubium Măcin

A.S. Sarica Niculiţel – A.S. Troesmis Turcoaia

A.S. Viitorul Frecăţei – A.S. Gloria Agighiol

A.S. Naţional Somova – A.S. Hamangia Baia

Etapa 26     12-05-2013 – 12:00

A.S. Tractorul Horia – A.S. Naţional Somova

A.S. Triumf Cerna – A.S. Pescăruşul Sarichioi

A.S. Granitul Babadag – A.S. Unirea Casimcea

A.S. Izbânda M. Kogălniceanu – A.S. Razim Jurilovca

A.S. Arrubium Măcin – A.S. Săgeata Stejaru

A.S. Troesmis Turcoaia – A.S. Luceafărul Slava Cercheză

A.S. Gloria Agighiol – A.S. Sarica Niculiţel

A.S. Hamangia Baia – A.S. Viitorul Frecăţei

Etapa 27     19-05-2013 – 12:00

A.S. Tractorul Horia – A.S. Triumf Cerna

A.S. Pescăruşul Sarichioi – A.S. Granitul Babadag

A.S. Unirea Casimcea – A.S. Izbânda M. Kogălniceanu

A.S. Razim Jurilovca – A.S. Arrubium Măcin

A.S. Săgeata Stejaru – A.S. Troesmis Turcoaia

A.S. Luceafărul Slava Cercheză – A.S. Gloria Agighiol

A.S. Sarica Niculiţel – A.S. Hamangia Baia

A.S. Naţional Somova – A.S. Viitorul Frecăţei

Etapa 28     26-05-2013 – 12:00

A.S. Triumf Cerna – A.S. Naţional Somova

A.S. Granitul Babadag – A.S. Tractorul Horia

A.S. Izbânda M. Kogălniceanu – A.S. Pescăruşul Sarichioi

A.S. Arrubium Măcin – A.S. Unirea Casimcea

A.S. Troesmis Turcoaia – A.S. Razim Jurilovca

A.S. Gloria Agighiol – A.S. Săgeata Stejaru

A.S. Hamangia Baia – A.S. Luceafărul Slava Cercheză

A.S. Viitorul Frecăţei – A.S. Sarica Niculiţel

Etapa 29     02-06-2013 – 12:00

A.S. Triumf Cerna – A.S. Granitul Babadag

A.S. Tractorul Horia – A.S. Izbânda M. Kogălniceanu

A.S. Pescăruşul Sarichioi – A.S. Arrubium Măcin

A.S. Unirea Casimcea – A.S. Troesmis Turcoaia

A.S. Razim Jurilovca – A.S. Gloria Agighiol

A.S. Săgeata Stejaru – A.S. Hamangia Baia

A.S. Luceafărul Slava Cercheză – A.S. Viitorul Frecăţei

A.S. Naţional Somova – A.S. Sarica Niculiţel

Etapa 30     09-06-2013 – 12:00

A.S. Granitul Babadag – A.S. Naţional Somova

A.S. Izbânda M. Kogălniceanu – A.S. Triumf Cerna

A.S. Arrubium Măcin – A.S. Tractorul Horia

A.S. Troesmis Turcoaia – A.S. Pescăruşul Sarichioi

A.S. Gloria Agighiol – A.S. Unirea Casimcea

A.S. Hamangia Baia – A.S. Razim Jurilovca

A.S. Viitorul Frecăţei – A.S. Săgeata Stejaru

A.S. Sarica Niculiţel – A.S. Luceafărul Slava Cercheză

 

Cupa României – sferturile de finală, 12-06-2013

A.S. Razim Jurilovca – A.S. Luceafărul Slava Cercheză

A.S. Izbânda M. Kogălniceanu – A.S. Săgeata Stejaru

A.S. Granitul Babadag – A.S. Pescăruşul Sarichioi

A.S. Triumf Cerna – A.S. Unirea Casimcea

Semifinalele se vor disputa duminică, 16 iunie 2013. Finala Cupei este programată miercuri, 19 iunie 2013.

Citiţi în ziarul de mâine programul Ligii a II-a de fotbal şi prezentarea echipei FC Delta Tulcea!