Mare surpriză mare în ultima etapă a Cupei Municipiului la fotbal în sală în care liderul clasamentului, Elgina, a jucat contra celor de la Viitorul un meci de 1 solist, dar la final a fost 2 pentru Viitorul. 2 la 0 la capătul unui meci echilibrat în care Viitorul a şi fructificat două dintre ocaziile avute, spre deosebire de cei de la Elgina care s-au jucat cu ratările.

Echipa Allstars, una din favoritele la câştigarea trofeului a ratat şi contra celor de la Convenabil victoria, deşi au condus ostilităţile timp de 50 de minute. După un scor alb la pauză, cele două echipe au marcat câte două goluri în repriza secundă şi au terminat la egalitate, 2-2, un scor ce nu ajută niciuna dintre echipe, ba dimpotrivă.

O altă surpriză înregistrată în ultima etapă disputată a fost rezultatul meciului Metalurg – BGV Carserv. Deşi prin valoarea lotului ar fi trebuit să ocupe un loc pe podium la această oră, BGV Carserv este pe podiumul din subsolul clasamentului şi cu şanse reale de a pierde calificarea în semifinale. Scor de set de tenis 6-3, pentru Metalurg  care încet-încet se apropie de un loc în semifinale.

În fine, la meciul dintre ISU Delta şi Racheta Dăeni s-au marcat cele mai multe goluri respectiv nu mai puţin de 12. Cele mai multe dintre ele, 10 la număr, au fost înscrise de cei de la ISU Delta, care s-au impus la scor în meciul contra ultimei clasate. Faptul că cei de la Dăeni vin de la circa 100 de kilometri pentru a juca fotbal în Cupa Municipiului ar trebui să determine organizatorii să acorde acestei echipei cel puţin trofeul Fair-Play.

Meciurile din etapa a cincea încep duminică, de la ora 15.00

Alte patru meciuri ale Cupei Municipiului sunt programate la Sala Polivalenta, duminică, 25 februarie, cu începere de la ora 15.00.

Metalurg – Convenabil, ora 15.00

Bgv Carserv – Racheta Dăeni, ora 16.00

ISU Delta – Elgina, ora 17.00

Viitorul –  Allstars, ora 18.00

Modificarea intervalului orar de desfăşurare a meciurilor este motivată de suprapunerea, în aceeaşi zi, a mai multor competiţii  de seniori  şi de juniori. Înaintea acestor meciuri de duminică, ierarhia în clasament este următoarea: