La Slobozia a avut loc competiția de șah clasic, intitulată „Cupa Satori Art Slobozia” aflată la ediția a IV-a, competiție organizată de A.C.S. Satori Art. Concursul s-a desfășurat pe parcursul a 6 runde, în sistem elvețian, cu timp de gândire 60 min + 30 sec / mutare / jucător, la care au participat peste 200 de jucători de şah de toate vârstele, copii și seniori, legitimați la cluburi sportive din: Galați, Brăila, Buzău, Constanța, Slobozia, Iaşi, Giurgiu, Urziceni, Craiova , Târgoviște, Medgidia, Mangalia, Brașov, București și Tulcea.

Competiția a cuprins mai multe turnee pe categoriile de vârstă: U8, U10, U12, Open și Debutanți. Turneul dedicat copiilor cu vârsta sub 12 ani a fost câștigat de sportiva de la A.C.S. Logic Delta, Maria Pufleni, care a încheiat competiția neînvinsă, obținând 5 puncte ( 4 V, 2 E, 0 Î).

La finalul celor 6 runde sportivii de la Acs Logic Delta au obținut următoarele rezultate :