aprilie 19, 2024

Am simțit că încă o merităm: după ce Germania a învins România – lumea – jocul

Leon Goretska din Germania a marcat al doilea gol al echipei sale în timpul unui meci de fotbal dintre Germania și România la Hamburg, Germania, după ce a marcat al doilea gol al echipei la Cupa Mondială 2022.

România a preluat conducerea în minutul al nouălea prin Ianis Hockey, care a cedat patru jocuri sub primul film german. Germania a sărit înapoi în timp ce cel de-al 81-lea gol al lui M ஜ் ller a fost egalat de Serge Knabry în a doua repriză.

Germania și-a extins avantajul în grupa J la șase puncte din nordul Macedoniei și Armeniei și a câștigat toate cele patru meciuri de când Flick a preluat conducerea în urma ieșirii sale din 16 din Campionatul European sub predecesorul său Joachim Low.

Germania a început puternic în prezența a 25.000 de oameni în Hamburg și a primit inițial o penalizare atunci când Timo Werner și Andre Burka au fost prinși în cutie. După o lungă așteptare pentru o recenzie video, decizia a fost anulată în timp ce Joshua Kimmich stătea la punctul de penalizare pe minge.

Hochei, fiul marelui Giorgio Hochei al României, a lovit mingea între picioarele lui Antonio Rudiger și a condus mingea în depărtare, lăsând Germania încă uluită la viraj.

Înainte ca cel de-al 52-lea portar al Germaniei, Florin Nita, să lovească un șut redus, Knobri a avut multe șanse să egaleze scorul, inclusiv o ratare semnificativă.

Cornerul Leon Goretska, care a lucrat strălucit, a pus mingea în cap lângă mingea de la distanță de M மு ller și i-a dat golul victoriei.

„A coborî cu 1-0 la pauză nu este un sentiment satisfăcător, dar am simțit că merităm, așa că cel mai bine am marcat două goluri”, a declarat Mueller pentru RTL. „Când ne întoarcem, știm că tot ce am făcut înainte nu ar trebui să se prăbușească”.

READ  Aeroportul România din Kârgâzstan va implementa sisteme IDSS de control al pachetelor

Macedonia de Nord a avansat de la a patra la a doua, învingând Liechtenstein cu 4-0. Balcanii își propun să-și continue campania din Campionatul European anul acesta cu prima călătorie la Cupa Mondială.

O altă echipă a încercat să ajungă la prima Cupă Mondială, Armenia remizând cu Islanda 1-1 după o remiză cu Islanda de către Bergman Johansson, după o remiză cu Macedonia de Nord.