martie 29, 2024

Emma Raducano vs. Leila Fernandez: Care este eroul tău preferat?

„class =” lazy img-responsive ” data-src =” https://www.iwmbuzz.com/wp-content/uploads/2021/11/emma-raducanu-vs-leylah-fernandez-whos-your-favorite- champion-2-920×518.jpg „width =” 920 „height =” 518 „alt =” Emma Raducanu Vs Leylah Fernandez: Care este eroul tău preferat? ”/>

Emma Radukano

Sportul este ceva care aduce multă plăcere și motivație în viața multor oameni. Este interesant că entuziasmul sportiv al acestui tânăr talent genial a captat inimile a milioane de oameni. Emma Raducano, o româncă de 18 ani de care nu ai auzit niciodată înainte de august 2021, este acum cel mai nou mod sportiv din lume. Emma Radocano, o copilă britanică, a oferit comunității tenisului ceva fără precedent în istoria sportului cu victoria sa uluitoare la US Open.

Emma Radocano a avansat pentru prima dată din turul de calificare în finală într-o eră de Grand Slam Open, învingând un alt adolescent minune, canadianul de 19 ani, Leila Fernandez, pentru a câștiga turneul.

Câștigarea US Open pentru Grand Slam la vârsta de 18 ani este o realizare semnificativă, mai ales pentru o țară precum Regatul Unit, care a așteptat de peste patru decenii această oportunitate. Persistența, perseverența și puterea de voință a Emmei pe parcursul evenimentului US Open a diferențiat-o de restul concurenților. Emma a arătat că transformarea este posibilă, de la calificare până la câștigarea campionatului. Realizările Emmei la o vârstă atât de fragedă sunt remarcabile.

Laila Fernandez

Laila Fernandez este o jucătoare de tenis pricepută din Canada. Pe 25 octombrie 2021, a fost clasată de Asociația Femeilor de Tenis (WTA) pe locul 26 în lume. La Monterrey Open din 2021, Fernandez și-a revendicat primul titlu WTA. Ea a terminat pe locul doi după colega adolescentă Emma Radocano la US Open 2021, când avea 19 ani, învingând trei dintre primele 5 jucătoare în drum spre finală.

READ  Transmisiune live Tonga vs România: Cupa Mondială de Rugby 2023 - Comentariu radio în direct, actualizări de scor și transcrieri din grupa B - Transmisiune live

La Australian Open, Fernandez a făcut prima ei apariție în Grand Slam. Lauren Davis a învins-o în primul tur după calificare.

Săptămâna următoare, ea a câștigat cel mai mare meci din cariera ei în calificarea Cupei Billie Jean împotriva numărului cinci mondial, Belinda Bencic.

Ea a avansat în prima ei finală WTA la Mexic Open la sfârșitul lunii februarie, supărată de numărul 69 mondial, Heather Watson, după ce a câștigat 12 seturi consecutive. După ce a învins-o pe eventuala campioană Elina Svitolina în sferturile de finală de la Monterrey Open o săptămână mai târziu, ea a învins-o pe campioana de Grand Slam Sloane Stephens pentru a ajunge în sferturi.

Disclaimer: Opiniile exprimate în această postare sunt cele ale autorului și nu cele ale IWMBuzz.