aprilie 20, 2024

Goluri și momente importante: Italia 2-1 România la Campionatul European U19 2022 | 18.06.2022

Goluri și momente importante: Italia 2-1 România la Campionatul European U19 2022 |  18.06.2022
15:55 acum 4 ore

93′

Terminat! Italia a câștigat după o luptă acerbă.

15:47 acum 4 ore

89′

Lovitură puternică a lui Andre, dar portarul ține mingea.

15:41 acum 5 ore

83′

Centrare a lui Sally, dar Torricia a intervenit și a tăiat bine mingea.

15:34 acum 5 ore

75′

Italia vede locul doi, dar România rămâne în urmă.

15:26 acum 5 ore

68′

România se schimbă. Cubis și Radoslavs sunt înlocuiți de Pandya și Bobesku.

15:24 acum 5 ore

66′

Gol, gol, gol pentru Italia! După o serie de încercări spre poartă, Volpado a contraatacat și a pus Italia în avantaj.

15:14 acum 5 ore

57′

Schimbare din Italia. Volpado îl înlocuiește pe Băltanci

15:10 acum 5 ore

53′

Gol, gol, gol pentru România! Despanges îi trimite lui Andre un șut mortal care nu poate scăpa din calea porții sale.

15:04 acum 5 ore

47′

Gol, gol, gol pentru Italia! Băltanci a recuperat mingea și a trimis un șut periculos de pe linia de mijloc pentru a deschide scorul.

46′

Schimbarea Romaniei. Andre a fost numit în locul lui Bodystein.

15:03 acum 5 ore

45′

Acțiunea se reia în repriza a doua.

14:47 acum 5 ore

45 + 1′

Prima repriză s-a încheiat, cu Italia și România la egalitate 0-0 la pauză.

14:42 acum 6 ore

41′

Lovitura lui Baltanci, dar Boba deviază și blochează din nou tabela de marcaj.

14:35 acum 6 ore

34′

Băltanci găsește o pasă, dar apărarea română blochează pasa.

14:20 acum 6 ore

19′

Închide! Şutul lui Fabian, dar Boba salvează primul.

14:11 acum 6 ore

9′

Ambele echipe caută poarta adversarului, competiția la mijlocul terenului este încă foarte strânsă.

14:05 acum 6 ore

0′

Are loc în Slovacia.

13:59 acum 6 ore

România: Lineup

R. போபா; A. Pantea, G. Danuleasa, B. Gergely, S. Pirvulescu; D. Sirpu, a. Pandey, L.; Annronache, e. Radoslavsky, s. போடிஸ்டீனு; A. Chiritoiu.

13:56 acum 6 ore

Italia: formație

S. Desplanches; G. Mulasi, D. Gillardi, D. Coppola, s. Jiovan; G. Fabian, G. Fatikandi, c. Kasadei, D. பால்டான்சி; M. Nasty, G. De Protopillo.

13:52 acum 6 ore

La tribunal

Ambele echipe au fost pe teren încă dinaintea confruntării.

13:47 acum 6 ore

A sosit

România este deja pe Stadionul Dac Arena, în căutarea primelor trei puncte din turneu.

13:42 acum 7 ore

În prezent

Italia este deja în arena Dac și în această după-amiază va căuta trei puncte și va începe meciul cu o victorie valoroasă.

13:37 acum 7 ore

Per total

Suporterii ambelor echipe au început deja să se concentreze pe teren pentru acest meci mult așteptat.

13:32 acum 7 ore

În avans

Ambele echipe au ajuns în avans în Slovacia, țara gazdă, încercând să organizeze un meci mai bun pentru locul de desfășurare.

13:27 acum 7 ore

Lista de apeluri din Romania

13:17 acum 7 ore

Ce statistică

Race Ili și portarul Robert Boba au fost amândoi incluși în primii 30 de jucători U-19 ai sezonului. Aceștia ocupă locurile 24 și 26 în topul publicat de ziarul francez L’Équipe.

13:12 acum 7 ore

Ne-am întors!

Revenim la actualizările minut cu minut ale meciului dintre Italia și România. În curând vă vom împărtăși cele mai relevante informații despre competiție și cozile confirmate.

13:07 acum 7 ore

Rămâneți pe fază pentru fluxul live Italia vs România.

În câteva minute vă vom împărtăși formația de start pentru Italia vs România Live și cele mai recente informații despre Stadionul Dac Arena. Așteptați transmisia live a meciului pe VAVEL.

13:02 acum 7 ore

Cum să urmărești în direct Italia vs România la TV și online?

12:47 acum 7 ore

Eu merg pentru toate

Ambii Italia Și România Meciul va începe cu piciorul drept, grupa A mergând la trei puncte în căutarea lor.

12:42 acum 8 ore

Fii cu ochii pe tabla

Italia Și România Prezentat în Grupa A alături de Slovacia și Franța, meciul va fi deschis de Slovacia și Franța și apoi meciul dintre aceste două echipe este de așteptat să fie foarte interesant.

12:37 acum 8 ore

Turneul va avea loc la Dog Arena.

Meciul dintre Italia și România are loc pe Stadionul Dog Arena din Tunajska Strada, Slovacia. Stadionul poate găzdui 12.700 de persoane.