aprilie 25, 2024

Goluri și momente importante: România 1-2 Franța la Campionatul European U19 UEFA 2022 | 21.06.2022

Goluri și momente importante: România 1-2 Franța la Campionatul European U19 UEFA 2022 |  21.06.2022
15:58 acum 4 ore

Vă mulțumim că v-ați alăturat acestui joc

Vă mulțumim că ne-ați alăturat la difuzarea Turneului România 1-2 Franța, vă așteptăm pe VAVEL pentru mai multe transmisii.

15:54 acum 4 ore

Jocul s-a terminat

La finalul meciului arbitrul a fluierat și Franța a câștigat meciul.

15:49 acum 5 ore

90′

Compensație de 5 minute inclusă.

15:44 acum 5 ore

85′

Golul pentru România nu a fost permis, a fost în ofsaid.

15:43 acum 5 ore

Al treilea gol

Şutul lui Andre Coobis în careu se termină cu gol.

15:40 acum 5 ore

81′

Scopul Romaniei!

15:34 acum 5 ore

75′

România nu este în joc, ei prezintă un joc prost cu 30% reducere la poziţia mingii şi 2 lovituri pe tot parcursul jocului.

15:28 acum 5 ore

67′

Franța a strâns 6 lovituri de colț și 23 de șuturi.

15:19 acum 5 ore

61′

În ultimele 5 minute, România a controlat mingea și a lovit Franța de mai multe ori.

15:15 acum 5 ore

56′

Franța face presiune pe teren în căutarea unei erori defensive.

15:10 acum 5 ore

51′

România joacă poziții lungi pentru a răci Franța, care a avut mai multe atacuri periculoase.

15:05 acum 5 ore

46′

Începe a doua metodă.

14:49 acum 6 ore

Jumatate de ora

Echipele merg la odihnă, marchează România 0-2 Franța.

14:47 acum 6 ore

45′

Compensație de 2 minute inclusă.

14:42 acum 6 ore

40′

Franța încearcă să înscrie al treilea gol și presează tot terenul.

14:38 acum 6 ore

35′

Franța a țintit mai multe mingi (75%) și 4 lovituri.

2:30 PM în urmă cu 6 ore

Al doilea gol

Martin a șutat din afara zonei Atline și a marcat primul gol al meciului.

14:28 acum 6 ore

Primul gol

Loum Tchaouna a terminat cu piciorul stâng din centrul zonei.

14:23 acum 6 ore

20′

Golul Frantei!

14:17 acum 6 ore

15′

Prima lovitură de colț a Franței.

14:15 acum 6 ore

12′

14:12 acum 6 ore

10′

Joc foarte consistent, nicio echipă nu domină jocul, încă așteptăm primul gol al jocului.

14:07 acum 6 ore

5′

Joc strâns la mijlocul terenului, ambele echipe căutând primele ocazii de gol.

14:01 acum 6 ore

0′

Meciul este devreme și ambele echipe încearcă să rămână învingătoare.

13:26 acum 7 ore

Arbitrii

Arbitrajul pentru meciul de astăzi este următorul:
Arbitru: Matthew D. Gabriel.
Asistenți: Luke Portelli și Pedro Martins.
Ofițer al patrulea: Antonio Nobre.

13:24 acum 7 ore

Bătălia pentru victorie

13:21 acum 7 ore

Vreme

Astăzi vremea în Dunajská Streda, Slovacia este incredibilă, ziua este însorită 24 மற்றும் și terenul este perfect.

13:15 acum 7 ore

Istoric între cele două echipe

România U-19 și Franța U-19 nu s-au mai întâlnit până acum. Meciul oficial dintre cele două echipe se va disputa astăzi pentru prima dată. Meciul este de așteptat să fie plin de greșeli, cartonașe galbene, lovituri de colț și multe alte goluri.

13:11 acum 7 ore

Cele mai bune meciuri din ultimul meci al României

13:03 acum 7 ore

Bine ati venit!

Meciul dintre România și Franța de pe Arena MOL este la doar o oră distanță. Ambele echipe se vor lupta pentru victorie. Cine va ajunge în seara asta? Urmăriți acoperirea noastră la VAVEL.

1:16 acum 19 ore

Când este meciul România vs Franța pentru Campionatul European U19 2022?

Ecuador: ora 13:00 pe Star +.
Statele Unite ale Americii (ET): 14:00 pe TUDN USA și ESPN3.

Ultima linie a Romaniei:
Robert Dimitrie Popa, Gabriel Leonard Danuleasa, Botond Gergely, Alexandru Pantea, Sergiu Pîrvulescu, Eduard Radaslavescu, Dan Sîrbu, VlăDuț Andrei Pandele, Andreas Chiritoiu, Luca Bodiastee și Stefan.

1:06 acum 19 ore

Ultima linie a Franței

Clasamentul ultimului meci din Franța:
Timothy Lo-Tudala, Saulimene Tour, Osmane Camara, Jawn Hudjam, Brian Pereira, Pando Warren, Martin Adline, Andy Diof, Ange Johan Pony, Loom D’Souna și Alan Virginius.

1:01 acum 19 ore

Jucătorii României ar trebui să urmărească

Cei trei jucători responsabili de atacul României sunt singuri în echipă. Începem cu Stephen Bodystein (#11), care joacă la FC Farul Constanța, care a controlat o mare parte a mingii în meciul cu Italia. Cu cât mijlocașul este mai important pentru echipă, cu atât este mai probabil să înscrie. Următorul jucător, Luca Andronach (#15), a reușit să marcheze în ultimul joc de la Striker I, jucat în liga română. În cele din urmă, Edward Radaslaves (#7) a avut un sezon fantastic în România cu FC Farul Constanța, marcând 1 gol în 8 starturi. Mijlocașul în vârstă de 17 ani se va ocupa de distribuirea mingii pe teren și are șansa de a înscrie.

READ  Protestatarii de extremă dreapta din România resping controalele virale

00:51 acum 20 ore

Vezi jucători francezi

Următorii trei jucători sunt considerați a fi cheie pentru apărarea ofensivă și defensivă a Franței. Primul Ange Johan Pony (# 13) joacă ca fundaș pentru Pharma în Serie B italiană și în sezonul regulat s-a remarcat prin înălțime și viteză. Vom vedea cum a marcat în meciul în care a marcat două goluri împotriva Slovaciei. Urmează Alan Virginius (# 7), care joacă ca atacant pentru Sochas, marcând 5 goluri în 30 de apariții în Ligue 2 a Franței. Va fi foarte important în crearea de jocuri periculoase la mijlocul terenului și controlul mingii. În cele din urmă, Loum Tchaouna (# 10) joacă ca atacant la Stade Rennais, înscriind de două ori în prima manșă a fazei grupelor și poate fi văzut din nou punctând în meciul de marți.

00:41 acum 20 ore

Campionatul European Under-19

Cunoscut anterior ca Turneul pentru Tineret FIFA, este turneul internațional oficial disputat între echipele naționale U-19 ale UEFA UEFA. Este aprobat de FIFA și are loc în fiecare an. Ultimii campioni au fost Spania, care s-a confruntat cu Portugalia pe 27 iulie 2019, echipa Spaniei câștigând cu 2-0. Campionatul European U-19 prezintă cinci locuri pentru Cupa Mondială de fotbal U-20 de anul viitor.

00:31 acum 20 ore

Bine ați venit la transmisia live a Campionatului European UEFA U19 2022 de la VAVEL.com: România vs Franța!