martie 29, 2024

Halep a avut un atac de panică în timpul French Open

Simona Halep, de două ori campioană de Grand Slam, a declarat că a avut un atac de panică în timp ce conducea eventualul ei meci din turul doi la Openul Francez de joi.

Câștigătoarea Roland Garros din 2018 a spus că „a pierdut-o” și că nu și-a putut recăpăta concentrarea în timp ce o joacă pe Chenwen Zheng, în vârstă de 19 ani, care a câștigat cu 2-6, 6-2, 6-1 pe Simon Mathieu Court.

„Am avut o pauză în setul doi, dar apoi s-a întâmplat ceva. Tocmai l-am pierdut”, a spus românul de 30 de ani…

Citeste mai mult

„Am avut o pauză în setul doi, dar apoi s-a întâmplat ceva. Românca de 30 de ani a spus în conferința de presă de după meci. „A fost doar un atac de panică. S-a întâmplat. Nu am știut cum să mă descurc pentru că nu prea am”.

Halep, campioana de la Wimbledon din 2019, a acumulat 20 de victorii în acest sezon și a învins-o pe locul 74, Zeng, în ianuarie.

Halep a spus că probabil că a pus prea multă presiune pe ea însăși.

„Este un lucru normal pentru toată lumea. Voi fi mai bine data viitoare, cu siguranță. Nu am aceste lucruri, așa că a fost nou pentru mine”, a spus ea.

READ  Compania românească de tehnologie Humans.ai îl numește pe Bart Veneman în funcția de CEO al SaaS - The Diplomat Bucharest

Halep a spus că medicii au asigurat-o că se simte bine din punct de vedere fizic.

„După meci a fost foarte greu. Dar acum sunt bine. Mi-am revenit și voi învăța din acest episod.”