aprilie 19, 2024

Internaționalul estonian Vaszczuk marchează primul gol pentru echipa poloneză Stal | Sport

Internaționalul estonian Vaszczuk marchează primul gol pentru echipa poloneză Stal |  Sport

Waschuk, care s-a mutat în echipa poloneză a FKI Livadia Tallinn în această vară, a egalat pentru Stahl la jumătatea de oră, după ce l-a oferit lui David Court conducerea cu trei minute înainte. Cu echipa sa în frunte cu 2-1, estonianul a fost înlocuit în repriza secundă, doar că Kelechukwu Ibe-Torti a egalat scorul la șapte minute de la final, forțând-o în prelungiri.

Niciuna dintre părți nu a reușit să iasă din impas, confruntarea a căzut la lovituri de departajare, Stal rămânând pe nervi pentru a câștiga cu 5-4 și a-și rezerva un loc în runda următoare.

În altă parte a Europei, a fost dezamăgită atacantul eston Vladi Sengavski, a cărui echipă din Slovacia a pierdut cu 3-0 în fața Viktoria Plzen în Premier League Cehă. Sinjavski a apărut ca înlocuitor în repriza secundă, iar echipa sa era deja cu două goluri în urmă. Atacantul estonian a primit un cartonaș galben, dar nu a putut ajuta să schimbe lucrurile în favoarea clubului său, potrivit unui raport al Soccernet.ee.

Atacantul eston Erik Sorga, în vârstă de 23 de ani, a jucat zece minute ca înlocuitor pentru IFK Göteburg în turul doi al Cupei Suediei. IFK a învins rivalul său din liga inferioară cu 3-0.

Internaționalul Eston FCSB Jonas Tam a suferit o înfrângere cu 3-1 în meciul din Liga României împotriva liderului ligii FCV Farul Constanța, Tam completând cele 90 de minute.

Urmăriți știrile ERR pe Facebook Si Stare de nervozitate Și nu ratați nicio actualizare!