martie 28, 2024

Jocul târziu al României ia victoria la Lisabona – Redefinirea rugby-ului

Mylande Slots ultima lovitură a jocului pentru a învinge Portugalia

Verificați reimprimarea

Întrucât victoria dramatică a României asupra Portugaliei la Campionatul Europei de Rugby 2021 sâmbătă după-amiază, prostituatul supleant Ovidu Kojokaru a încercat în secunde muribunde – și a dat lovitura cu fundașul Ional Milent.

Cu 13 minute rămase pe stadionul Zamor din Lisabona, au trecut cu 27-14 în avantaj, dar spectatorii s-au luptat din nou pentru a obține o victorie crucială cu 28-27.

Portugalia se va da afară după ce a pierdut acest lucru, cu siguranță nu îi va ajuta pierzând trei persoane în tancul de păcate în momente diferite în timpul jocului.

Au jucat acum mai bine pe recife împotriva Georgiei și României, dar au pierdut cu doi la doi, iar pierderea punctului bonus din acest lucru nu are acum prea mult sens.

Pe de altă parte, a fost prima victorie a României de la ultima înfrângere în fața Rusiei și, atunci când au obținut punctul bonus pierzător, această victorie dramatică le-ar da impuls.

Am câștigat astfel de jocuri, am pierdut astfel de jocuri, așa că știu cât de dificilă va fi pierderea târzie pentru antrenorul portughez Patrice Loquisket și jucătorii săi ”, a declarat antrenorul principal al României, Andy Robinson.

„Cu toate acestea, jocul de rugby durează 80 de minute și sunt foarte mândru de echipa mea care a luptat corect până în ultima.”

România a început bine și Tudor Boulder aproape l-a pus pe aripa Ionat Dumitru în corner, cu o pasă de buclă excelentă.

Nu a fost la îndemâna lui, dar arbitrul Luke Ramos a readus jocul la penalizarea anterioară, Jose de Andate, al doilea nivel al Portugaliei, primind cartonaș galben.

READ  Sloturile EGT de ultimă generație Blue Gen HD au o aprobare de tip - Știri din industria jocurilor din Europa

Centrul României, Florian, a lovit toate cele trei puncte, punându-și partea în față, devenind al șaptelea om din istorie care a trecut 1.000 de puncte de testare.

La 11Th Minute Home a marcat prima încercare a zilei.

A fost un petard, o interceptare grozavă care l-a văzut pe fundașul Danny Antonos pentru cinci puncte. Scrum-jumătate Samuel Marx a făcut 7-3.

De Andate s-a întors pe teren, scrum-ul portughez a început să-și arate puterea în timp ce a câștigat o lovitură de pedeapsă. Marx a lovit cu 10-3.

România se mândrește cu puterea lor înainte și abandonarea acestei sentințe i-a enervat în mod clar.

Patru minute mai târziu și-au câștigat propriul penalty penal, iar Vilu l-a lovit pentru a-l transforma la 10-6 după primul sfert al meciului.

Două minute mai târziu, România se îndrepta spre 14 bărbați, după ce prostituata Eugene Capadina l-a atacat foarte repede pe Marx și a bătut repede numărul 9.

Drept rezultat, românii stenografi au reușit să obțină o cifră de afaceri din setul defensiv și au distrus mingea.

Și în 29Th Spectatorii s-au târât în ​​spatele unui punct 10-9 când Vlogue a lovit al treilea penalty.

Apoi Portugalia a făcut o a doua încercare.

Acest lucru, la rândul său, a funcționat la fel de bine ca Marx mergând sub posturi la standul său Jerome Portella cu pasul final. Marx s-a schimbat.

Jumătate din România a campat în gama portugheză în ultimele minute, dar avantajul lor de 17-9 a durat până la pauză.

Mai multe penalty-uri l-au văzut pe prostituatul Mike Dodger primind cartonașe galbene, dar Portugalia și-a pus adversarii pe linia de încercare, în timp ce arbitrul a aruncat pentru jumătate de timp.

READ  Clădirile de birouri din București au fost primul loc din România care a primit o pistă de acoperiș

Românii nu au fost descurajați și, în același timp în care Dodger s-a întors pe teren, Loosehead Prop Alejandro a bătut publicul la moarte la prima încercare. Randamentul nu a putut fi schimbat, era 17-14.

Portugalia a trebuit să se întoarcă pe piciorul din față și au făcut-o la 59 de aniTh Marx a luat 20-14 în minutul în care a lovit penalty.

A reînviat gazdele și o urmărire fină a loviturilor cu picioarele din România a fost penalizată pentru că a aterizat mingea și Marx a mai avut o șansă.

A ratat unul dintre cei 61Sf În clipa în care vântul a luat-o de pe stâlpi, dar pagina lui era sus.

A treia încercare a zilei a venit printr-o alergare puternică a lui Rafael Storty, care a arătat o forță și vigilență bune, a eliminat apărătorii și a avansat la scor.

Marx a schimbat acest lucru și au fost 27-14 după 67 de minute.

Românul surprins a ripostat.

O linie excelentă, îndrumată de aripa Nicola Onuttu, a luat mingea și a încercat să meargă la cinci minute sub stâlpi. După ce Vlaicu a fost oprit, Milendo a fost înlocuit, ajungând în finala 27-21.

Pe măsură ce presiunea a continuat să crească, Portugalia și-a pierdut al treilea om în tancul păcatului în ’79Th Cartonașul galben Eric Dos Santos s-a schimbat – România i-a făcut să plătească.

O linie și unitatea au fost de neoprit și Kojokaru a adus mingea.

Milendo și-a luat nervul odată cu schimbarea, arbitrul suflând din plin pentru bucuria României și frustrarea pentru Portugalia.

Scoruri:

Portugalia: Încercări: Antoons (11), Portella (35), Storey (67). Pixuri: Marx (16, 59). Contra: Marx (11, 35, 67).

România: Încercări: Savin (49), Onuttu (75) Kojokaru (79). Pixuri: Rezultat (5, 20, 29). Contra: Milent (75, 79).