aprilie 19, 2024

Molinis Boomerang Smash Ver | sport

Fostul jucător național de tineret Jason Wright a luat o dotă în prima repriză, când Molines United a revenit după înfrângerea de săptămâna trecută de la Arnett Gardens, înregistrând ieri o victorie cu 4-0 în fața nefericitului Fir United la Anthony Spaulding Sports Complex.

Cel mai bun marcator al echipei Jamaicane U-17 care s-a calificat la Cupa Mondială de Tineret 2011 cu patru goluri, Wright se retrasese de ceva vreme din radar.

Starul Wolmer’s Boys’ Manning Cup a jucat ultima dată pe plan intern pentru Humble Lion în sezonul 2019-20 și a avut o perioadă cu clubul românesc CS Meoveni în campania 2021-22.

Cu toate acestea, a petrecut sezonul următor fără un club înainte de a se întoarce acasă pentru a juca pentru Mullins la începutul sezonului.

Deși a început încet, atacantul îndesat și-a arătat pedigree-ul, iar cele opt goluri și cele patru pase decisive sunt o dovadă a calității sale incontestabile.

„Ca atacant, mă văd un jucător complet. Puteți vedea că fac o mulțime de jocuri și pase interconectate. Pentru mine, este doar să integrez fiecare jucător în joc și să încerc să-i fac pe ceilalți mai buni.” Gleanerul.

El a recunoscut că a fost puțin dificil să se adapteze la forma ligii, dar a insistat că o ia în felul său și că încă așteaptă cu nerăbdare să se întoarcă în străinătate.

„Ca jucător, te străduiești întotdeauna pentru ce este mai bun. Dacă joci pe plan intern, vrei să pleci în străinătate și asta este ambiția jucătorilor și a mea. Pentru echipă, este doar să te ridici pe tabelă cât mai sus. ”

READ  Oferta publică inițială (IPO) a Roman Hidroelectrica este așteptată către guvern până la jumătatea anului 2023

Și fără Nicholas Nelson pentru cea mai mare parte a sezonului, Wright ar fi avut o mare parte din responsabilitatea de a marca goluri, a spus antrenorul lui Mullins, Alex Thomas.

„Cara foarte multe lucruri, așa că jos pălăria pentru el. Este un atacant bun. Poate juca cu spatele la poartă, are legături bune și este un golgheter bun.

„Cerul este limita pentru el și este bine să-l vezi din nou în stare de bine”, a spus Thomas.

În prima repriză, Ferry a petrecut mult timp pe minge, creând câteva momente de anxietate adversarilor, dar au avut două contraatacuri clasice pe care fostul naționalist de tineret le-a încheiat în minutele 13 și 31.

După pauză, Jevaughn Brown a înclinat bara cu o lovitură liberă înainte ca Nelson să găsească plasa după ce a dat dovadă de bună îndemânare și calm de la 12 metri în minutul 66.

Brown și-a primit în cele din urmă numele pe foaia de scor cu un voleu uimitor în minutul 74.

„Am început încet și fundalul nu a fost organizat. Nimeni nu urmărește, nimeni nu vorbește și nimeni nu urmărește, am renunțat la două goluri devreme”, a spus antrenorul învins Linval Dixon.

„Dar dacă luăm una sau două dintre aceste ocazii în prima repriză, ar putea fi un joc diferit.”