aprilie 25, 2024

– Oficiali de meci confirmați: Manchester City – Atletico Madrid (prima manșă sferturi de finală UEFA Champions League).

Manchester City și Atletico Madrid se întâlnesc competitiv pentru prima dată în această săptămână, cu un meci de semifinale între Chelsea sau Real Madrid care așteaptă câștigătorii.

Blues și-au asigurat locul în sferturile de finală cu o victorie generală de 5-0 în fața Sporting Lisabona înainte de pauză internațională, în timp ce echipa lui Diego Simeone a învins-o pe Manchester United cu 1-0 la Old Trafford pentru a marca o victorie slabă cu 2-1 la general.

Echipa lui Pep Guardiola a revenit în fruntea clasamentului Premier League cu o victorie confortabilă cu 0-2 asupra lui Burnley la Turf Moor sâmbătă după-amiază, datorită golurilor din prima repriză ale lui Kevin De Bruyne și Ilkay Gundogan.