aprilie 19, 2024

Ostapenko iese din Tallinn Open, Scary se adună în Parma

Ostapenko a părut să navigheze după ce a câștigat deschiderea, dar Kanepi a egalat în setul doi, în ciuda faptului că a urmărit cele cinci puncte de set ale estonului venind și plecând.

Kanepi a sărit apoi pentru a câștiga un set final uimitor pentru a o învinge pe Ostapenko cu 4-6 6-4 6-0 și pentru a-și păstra speranțele de a câștiga campionatul acasă.

În turul doi, Beatrice Haddad Maya s-a calificat în sferturile de finală cu o victorie cu 6-1, 7-5 în fața Lindei Noskova.

După ce Haddad Maya a reușit să avanseze cu un set, al doilea set a fost mai strâns înainte ca echipa braziliană să apară când Noskova a spart și apoi a ținut serviciul pentru a pecetlui o victorie în seturi drepte.

A doua cap de serie Belinda Bencic și-a asigurat și ea locul în sferturile de finală cu o victorie cu 6-4, 6-7 (2-7), 6-3 în fața lui Katie Poulter.

La Parma Women’s Open, cap de serie Maria Saccari a revenit din spate pentru a o învinge pe Arantexa Ross și a menține locul în sferturile de finală.

Ross a salvat cinci din cinci puncte de break, câștigând setul de deschidere cu 6-3 pentru a-i da speranța unei supărări.

Aceste speranțe s-au spulberat rapid, deoarece numărul șapte mondial Scary a spart de două ori pentru a lua al doilea set cu 6-2 înainte de a lua meciul în al treilea pentru a o înfrunta pe Marina Zaniewska.

Irina-Camelia Bego, pe locul 33 mondial, a câștigat 12 victorii consecutive pe zgură învingând-o pe Matildi Paoletti în seturi drepte, iar în turul următor o va înfrunta pe compatriota ei română Anna Bogdan după ce a învins-o pe Anna Karolina Schmidlova cu 6-2, 3-6. , 6-3.

READ  Predicții WTA pentru 1 zi Tallinn, inclusiv Pera vs Kostyuk

A patra cap de serie Sloane Stephens și-a văzut sfârșitul campionatului după ce a fost învinsă de Danka Covinic.