aprilie 20, 2024

Peugeot se pregătește târziu în noapte pentru finala mea de bronz

Urmărește turneul WTA LIVE pe beIN SPORTS | Prin Foxtel, Kayo Sports, Fetch TV și beIN SPORTS CONNECT

Concursul de trei ore și 12 minute, care s-a încheiat timid 20 de minute de la ora locală 2:00 a.m., a început bine pentru Sorribes Tormo, cap de serie nr. 4 luând setul de deschidere.

Românca a revenit în repriza secundă și și-a forțat adversara să se întoarcă în cortina reclamelor cu o serie de lovituri adânci, în același timp impresionând-o, luând 90 la sută din primul serviciu pe tot set.

Peugeot a câștigat în cele din urmă cu 6-3, cu ora locală după miezul nopții, dar erau multe de urmat, deoarece al treilea set se mișca într-un ritm glacial i-a ținut departe de paturile lor pe cei mai dedicați fani din tribune.

La o oră după încheierea setului al doilea, Bigo a fost doar 3-2 în setul al treilea după ce a forțat capul de serie nr. 6 să spargă împotriva lui Sorribes Tormo, care a fost avertizat pentru o încălcare a timpului în timpul meciului.

Acesta părea a fi un moment de cotitură, deoarece ruperea unu a devenit două, înainte ca spaniolul să spargă din nou pentru a-l frustra pe Pego la start, doar pentru ca romanul să pretindă victoria a doua oară fără discutie.

Ea o va înfrunta luni pe Bronzetti în finala A-League, după ce numărul 78 mondial a venit din spate pentru a câștiga semifinala cu compatriota Yasmine Paolini.

A fost o întoarcere frumoasă, având în vedere că Paolini a câștigat primul set cu 6-0, bronzul meu câștigând doar 33 la sută din puncte la primul serviciu, comparativ cu 79 la sută a lui Paolini pentru al ei.

READ  Informație despre știri sportive: Lightning l-a învins pe Kraken pentru a conduce echipa sa cu 3-3-0. Stephen Curry s-a accidentat în înfrângerea Warriors în fața Celtics și nu numai

Cu toate acestea, bronzul meu a găsit multe viteze în al doilea set, câștigând 83% din primul serviciu de data aceasta, ducând acel nivel în setul al treilea, recuperându-se cu brio pentru a lua meciul cu 0-6, 6-3, 6-3.