aprilie 20, 2024

Raportul meciului: Triestina Lazio a câștigat cu 5-2 într-un amical de pre-sezon

Lazio treci peste Seria C Triestina 5-2 într-un joc amical de pre-sezon în această seară în Auronzo de Cadore.

Antrenor de fitness Maurizio Sarri Alege următoarea linie de start pentru meciul de astăzi:

Thomas stracosha; Adam MarosicȘi Louis PhilipStephan radu, Domnul hissage; sergey Milinkovic-SavicLucas fibrăȘi Louis Alberto; Philip Anderson أنvids MuriqiRaoul Moro.

Bianquileștii au început meciul, iar clubul român a preluat conducerea după doar trei minute, cu mijlocașul spaniol. Louis Alberto Înscriind cu o lovitură bună la poarta îndepărtată, făcând meciul 1-0.

În minutul 21, atacantul kosovar broccoli veda El s-a îndreptat cu o centrare bună a lui Luis Alberto, pentru a oferi echipei române un avans de 2-0.

Serge Milinkovic-Savic Lazio a trecut cu 3-0 în avantaj, pentru a înscrie dintr-un șut redus pe stânga.

Înainte de sfârșitul primei reprize, un român veteran Stefan Radu El a marcat cu o lovitură de cap pentru a oferi biancocelestilor un scor de 4-0.

În prima repriză, antrenorul Sarri a făcut câteva modificări, eliminându-i pe Adam Marusic, Stefan Radu, Luis Alberto și Vedat Muriqi. Au fost înlocuiți de Manuel lasariȘi PatrickDanilo Cataldi și Philip kaiseido.

În minutul 51, Sarri a mai făcut două schimbări, înlocuindu-l pe Raul Moro și Luiz Felipe ioni și Dennis Favreau.

Șapte minute mai târziu, antrenorul italian de 62 de ani a făcut mai multe înlocuiri, plasându-l pe Gonzalo Escalante, Jean Daniel Mai întâi Akpro, rănire Romero și Dmitri Kamenovich În loc de Lukas Leva, Sergey Milinkovic-Savic, Felipe Anderson și domnul Hisage.

Johnny O centrare în interiorul suprafeței de pedeapsă a văzut-o pe Triestina plasând un autogol în minutul 69 pentru a da Lazio un avans de 5-0.

READ  Berna Kanbeldijk spune că co-starul este „un tip bun”

Pe măsură ce meciul se apropia de sfârșit, Alessio Di Massimo a făcut egal în minutul 87, oferindu-i Triestinei un gol de consolare pentru a face meciul 5-1.

În ultimele minute ale meciului, Di Massimo și-a găsit al doilea gol, întrucât meciul s-a încheiat cu scorul de 5-2, un rezultat puternic împotriva echipei lui Sarri, în timp ce își continuă pregătirile pentru sezonul următor.