aprilie 24, 2024

Repere – Tenis – Deschise franceze ziua 9 | Jocuri sportive

Repere – Tenis – Deschise franceze ziua 9 |  Jocuri sportive

Repere ale Zilei 9 a Openului Francez, al doilea turneu major al anului, luni (GMT): 2050 Selec Oates Medvedev

Cap de serie al doilea, Marin Cilic, l-a zdrobit pe Daniil Medvedev cu 6-2, 6-3, 6-2 într-o oră și 45 de minute pentru a ajunge pentru a treia oară în sferturi de finală la primul său serviciu. Croatul a distrus 33 de câștigători, mai mult decât dublu față de numărul lui Medvedev, și a capturat cinci dintre cele șapte puncte de break pentru a câștiga victoria.

1825 SWIATEK LUPTE ÎNTRECIT ZHENG Numărul unu mondial Iga Swiatek a căzut primul set împotriva lui Qinwen Zheng înainte de a-și învinge adversara adolescentă cu 6-7 (5) 6-0 6-2 în două ore și 45 de minute pentru a 32-a victorie consecutivă.

Poloneza se va juca cu americanca Jessica Pegola, cap de serie a 11-a, pentru un loc în semifinale. Citeste mai mult:

Ron îl dă afară pe finalistul de anul trecut, Tsitsipas, de la French Open Pegula Rally pentru a învinge Peugeot și a ajunge în sferturile de finală la Paris.

Rublev avansează în sferturile de finală la French Open, în timp ce Sinner se retrage după schimbări misterioase de echipament care au jucat un rol în înfrângere, spune Tsitsipas

Djokovic sau Nadal? Este ca și cum ai arunca o monedă pentru că McEnroe Road i-a învins pe Horkaches pentru a ajunge în sferturile de finală principale de la Paris.

Djokovic l-a jucat cu Nadal peste noapte, în ciuda reticenței spaniolului de a aranja jocul la Openul Francez de marți

Cheile blocate la French Open de rusoaica Kudermetova Kasatkina „zero erori” au dus-o în sferturile de finală la French Open

READ  Rezumat știri sportive: fantezia Tenis-No Fernandez cade la plat după ce a fost eliminată în primul tur; Tenis - Grand Slam „Normal” pentru Swatik, în timp ce Pole învinge Darts și multe altele

1.741 de ruble conduce după ce italianul Yannick Sener s-a retras din meciul din turul al patrulea împotriva capului de serie, Andrei Rublev, în al treilea set, după ce s-a accidentat la genunchiul stâng.

A 11-a cap de serie a început să câștige primul set cu 6-1 înainte de a necesita tratament. Rublev a câștigat al doilea cu 6-4 și a condus al treilea cu 2-0 înainte ca Sener să se retragă. 1556 Pegola Downs Pego

Jessica Pegula s-a luptat cu un început dificil pentru a o învinge pe românca Irina Camelia Bego cu 4-6 6-2 6-3 pentru a ajunge în sferturile de finală consecutive de Grand Slam. 1516 Pietre runice Tsitsipas

Adolescentul danez Holger Ron a obținut cea mai mare victorie a carierei sale, doborându-l pe locul patra și pe vicecampionul de anul trecut, Stefanos Tsitsipas, cu 7-5, 3-6, 6-3, 6-4, ajungând în sferturile de finală la Paris. Ron Garros, care l-a învins pe locul 14 de serie Denis Shapovalov în seturi drepte în runda de deschidere, îl va înfrunta pe Casper Rudd în prima apariție a jucătorilor în sferturile de finală la un turneu major.

1322 Rudd îl vede pe norvegianul Kasper Ruud, cap de serie a opta al lui Hurcacz, avansând în sferturile de finală de Grand Slam, după ce a învins o scurtă revenire a lui Hubert Hurkacz pentru a câștiga cu 6-2, 6-3, 3-6, 6-3.

1151 KUDERMETOVA CÂȘTIGE LA REVENIRE Veronika Kudermetova și-a revenit dintr-un deficit de set pentru a învinge Madison Keys cu 1-6, 6-3, 6-1 și a ajuns pentru prima dată în sferturile de finală de Grand Slam, ducând la o confruntare între Rusia și Daria. Kasatkina pentru un loc în ultimele patru.

READ  MT: Boitan nominalizat la echipa României de Cupa Davis

1028 DE CROAZIERE LA KASATKINA ÎN SFERTUL DE FINALĂ Rusoaica Daria Kasatkina a avansat în sferturile de finală ale unui Grand Slam pentru prima dată în patru ani, cu o victorie dominantă 6-2 6-2 asupra Camilei Giorgi în 1 oră 20 de minute la Susan Lenglin Court.

09.07 JOCUL ÎN DECLARARE Jocul a început pe cer senin la Roland Garros, unde temperatura se situa în jurul valorii de 16°C (60°F).

(Această poveste nu a fost editată de personalul Devdiscourse și este generată automat dintr-un flux partajat.)