Spania Islanda Streaming live: Actualizări scor (4-0) | 29.03.2022

Spania Islanda Streaming live: Actualizări scor (4-0) |  29.03.2022

68′

Sveinn Aron Gudjohnsen vine de pe bancă în locul lui Jon Dadi Bodvarsson.

16:05 acum 6 minute

61′

Lovitura de cap a lui Pablo Sarabia a lăsat mingea blocată în stâlpul din stânga, lăsând portarul fără șansă.

acum 15 minute

47′

Jordi Alba a trimis o centrare mare în suprafața de pedeapsă și Jeremi a lovit plasa. Spania a câștigat cu 3-0

3:50 PM acum 22 de minute

46′

Începe a doua repriză și jucătorii revin după sfârșitul primei reprize

De la ora 15:35 acum 36 de minute

45′ + 1′

Prima repriză se termină. Spania conduce cu 2-0 în prima repriză pe stadionul Riazor.

3:34 PM acum 38 de minute

40′

Obiectivul. Morata transformă dintr-o lovitură de pedeapsă după o greșeală a lui Huatio Vecinek pentru a face scorul 2-0.

3:25 PM acum o oră

37′

Gooool. Morata conduce în cele din urmă La Furia pe tabela de marcaj și nu iartă să atârne mingea în colțul din stânga porții.

3:20 pm acum o oră

31′

O ocazie ratată pentru Spania. Jordi Alba pune o centrare în interiorul suprafeței de pedeapsă și deși Morata a reușit să o controleze, apărarea islandeză recuperează mingea și o smulge.

3:14 PM acum o oră

25′

Golul lui Alvaro Morata nu este permis pentru că se află pe o poziție de conducere. Scorul rămâne 0-0.

3:13 PM acum o oră

20′

Închide. Spania a părut să fie înainte pe tabela de marcaj cu un șut de Soler care a ratat stâlpul din dreapta.

14:59 acum o oră

10′

Koke primește o pasă în zonă și este încurajat cu un șut, dar mingea traversează poarta.

14:53 acum o oră

5′

Spania a început cu un atac puternic și a mers înainte în cel puțin trei ocazii, dar portarul Ronarson a stat cu ochii pe minge.

2:46 PM acum o oră

1′

Mingea se rostogolește la Riazor, iar meciul dintre Spania și Islanda începe

2:32 PM acum 2 ore

Aproape gata

Totul este gata pentru a începe fluierul pentru acest meci amical, rămâneți pe fază pentru raportul minut cu minut.

Formația de start a Islandei

Ronar Ranarsson, Alphonse Sampstead, Hordor Magnusson, Bringar Bjarnasson, Daniel Gretarsson, Berker Bjarnasson, Stefan Laurarsson, Johan Helgason, John Ortensson, John Budvarsson

2:27 PM acum 2 ore

Formația de start a Spaniei

Unai Simón, Alba, Laporte, Hugo, Azpilicueta, C. Soler, Koke, M, Llorente, Dani Olmo, Morata y Yéremy.
DT. Luis Enrique

14:18 acum 2 ore

la katar

Spania s-a calificat la Cupa Mondială fără probleme majore, în fruntea Grupei B pe care a împărțit-o cu Portugalia, Maroc și Iran.

14:15 acum 2 ore

Dressingul este gata

acum 2 ore, 14:13

Stadionul este gata!

De la 2:08 PM acum 2 ore

Cea mai recentă echipă a Islandei

1 R. Runarsson, 23 H. Magnusson, 14 D. Getarsson, 5 B. Jarnason, 2 A. Samspsted, 20 T. Helgason, 8 B. Bjarnason, 16 S. órðarson, 11 Thorsteinsson, 22 J Boovarsson, 18 A. Sigurdsson

De la 1:58 PM acum 2 ore

ne-am intors

Revenim la acest duel amical între Spania și Islanda, iar romanul Horatio Visnik va fi arbitrul responsabil de aplicarea regulilor,

De la ora 13:53 acum 2 ore

Pedri Bijuteria spaniolă

Noua bijuterie a Barcelonei va fi noul zece pentru echipa națională, o trăsătură despre care știe că poartă o mare responsabilitate, totuși, Pedri nu se teme și, deși nu se consideră un lider, știe că poate face față exact cerințelor a ceea ce tricoul reprezintă: „Când ajungi, trebuie să alegi numărul. L-am văzut gratis, în euro am purtat 26 și nu am putut să-l ridic din nou… Este un număr care îmi place. Știu că au purtat oameni importanți. ea și nu mă îngreunează.

acum 2 ore, 13:48

Previzualizare competiție

Într-o conferință de presă pre-meci, antrenorul islandez a vorbit despre experiența sa de a juca împotriva La Furia Roja pe teren cu Xavi, Iniesta și coechipierii lor: „Am fost puțin amețit când a trebuit să alerg după Xavi și Iniesta tot timpul. ”

acum 2 ore, 13:43

insulă tânără

Antrenorul Islandei știe că provocarea revenirii la fotbalul de elită în urmă cu doi ani este o provocare și, în ciuda faptului că nu au bilet la acea Cupă Mondială, totuși visează să revină la Campionatul European din Germania. Proiectul condus de Arnar Vidarsson este format din aproximativ 8 jucători sub 21 de ani care pariază pe viitorul echipei naționale.

acum 3 ore

Cum să urmărești Spania vs Islanda în direct la televizor și pe internet?

acum 3 ore

Care este data meciului dintre Spania și Islanda pentru un meci amical?

acum 3 ore

Stadionul Riazor

Stadionul Riazor Numit și Estadio Abanca-Riazor, este un stadion spaniol care aparține municipalității A Coruña din Galicia. Acesta găzduiește Real Club Deportivo de La Coruña. Cu o capacitate de aproximativ 35.000 de participanți, a fost deschis în 1944 și a găzduit Cupa Mondială.

acum 3 ore

Bine ați venit la acoperirea de la VAVEL.com a Actualizărilor LIVE 2022 Friendship: Spania și Islanda!

Numele meu este Alejandra și voi fi gazda ta pentru acest joc. Vă vom oferi analize înainte de joc, actualizări ale scorurilor și știri pe măsură ce se întâmplă în direct aici pe VAVEL