aprilie 19, 2024

UEFA Under-19 Futsal EURO Program: Toate meciurile

Finalele Campionatului European UEFA de futsal sub 19 ani sunt în desfășurare la Olivo Arena din John, iar gazdele Spaniei își vor începe apărarea titlului împotriva României mai târziu astăzi.

Faceți cunoștință cu finaliștii

Va fi ultimul meci într-o zi în care toate cele opt echipe își încep campaniile. Ucraina a învins Croația, vicecampiona din 2019, cu 6-4 în Grupa A, cu 4-1. Portugalia a deschis Grupa B cu o victorie cu 4-2 în fața celorlalte semifinaliste din 2019, Polonia, urmată de victoria Italiei cu 3-0 în fața Franței. Niciunul dintre aceste partide nu a câștigat în 2019; Prima adversară a Spaniei din Grupa A, România, va debuta în cealaltă finală.

Fazele grupelor vor continua luni, inclusiv o revanșă a finalei din 2019 dintre Spania și Croația, înainte ca fazele grupelor să se încheie miercuri, primii doi din fiecare grupă avansând joi în semifinale, urmând a fi decis. sâmbăta.

Semifinale (secvența meciurilor tbc)
SF1: Câștigătorii grupei A vs secundii din grupa B (18:00 sau 21:00)
SF2: Câștigătorii grupei B vs secundii din grupa A (18:00 sau 21:00)

Sambata 10 septembrie
final
Câștigătorii SF1 vs. Câștigătorii SF2 (19:00)

CET în orice moment

Meciuri eliminatorii: prelungiri și penalty-uri

Dacă rezultatul este egal la sfârșitul timpului normal într-o semifinală sau finală, se vor juca prelungiri constând din două intervale de cinci minute. Dacă cele două echipe sunt încă egale după prelungiri, câștigătorul va fi decis prin lovituri de departajare.