august 13, 2022

Obiectiv Jurnalul de Tulcea – Citeste ce vrei sa afli

Informații despre România. Selectați subiectele despre care doriți să aflați mai multe

Wimbledon 2022 Ziua 2: Clasament și program de joc – Când joacă Rafael Nadal, Ega Swiatek și Serena Williams?

Ega Swiatek, Rafael Nadal și Serena Williams se vor muta pe terenul central marți, când Wimbledon 2022 trece în ziua a doua.

Iga Swiatek, cap de serie feminin, va fi primul meci pe terenul central, urmată de a doua cap de serie Rafael Nadal, care caută un al treilea titlu consecutiv în anul calendaristic, după victoriile de la Melbourne și Paris la Australian Open și French Open.

Serena Williams va participa și ea în meciuri, care o vor readuce în competiția de simplu la aproape un an după ce a suferit o accidentare la picior.

Wimbledon

Murray mocnit revine pentru a-l învinge pe Duckworth în meciul de deschidere de la Wimbledon

acum 4 ore

Matteo Berrettini, finalista neînvinsă de anul trecut, își va pune arcul pe terenul 1 împotriva chilianului Cristian Garin, un meci care va fi precedat de a 16-a cap de serie feminin Simona Halep, care o înfruntă pe românca Karolina Mochova, care a eliminat-o pe Maria Saccari la Roland Garros. .

Stefanos Tsitsipas închide meciul pe terenul al doilea, în fața elvețianului Alex Richard.

Există și interesul britanic pentru Curtea 3, întrucât Dan Evans este în sfârșit programat împotriva lui Jason Kubler, cu bărbatul din Birmingham, clasat pe locul 28 în campionate.

Cel mai bun meci – SWIATEK V FETT

După performanțele sale dominante pe murdăria pariziană, numărul unu mondial va căuta să-și etaleze strălucirea într-un mod și mai elegant pe covorul de la Wimbledon.

Poloneză se confruntă cu numărul 252 mondial, Jana Vet, iar croata își așează arcul pe etajul principal.

Ne putem aștepta la o victorie de rutină pentru Swiatek aici.

READ  Steaua din „Yaya” strălucește | sportul local

Posibil supărare – Williams Tan

Nu este supărarea pe care cineva ar dori să o vadă, dar cu siguranță se poate întâmpla, cu americanul în afara jocului de simplu atât de mult încât rugina este încă acolo.

Numărul 115 mondial, clasat pe primul loc în lume, a avut o șansă reală de a-și demonstra abilitățile împotriva celor mai mari pe care i-a jucat vreodată într-un joc feminin, pe cel mai prestigios teren al Turului.

O vom vedea pe Serena vintage?

Clasament de jucat, simplu – marți, 28 iunie

Primele meciuri încep la 13:30 GMT (dacă nu este menționat), urmate de egalități ulterioare.

Tribunalul Central – 13:30

1. Iga Swatik vs Jana Veet

2. Francisco Cerudolo – Rafael Nadal

3. Serena Williams vs. Harmony Tan

Tribunalul nr. 1 – 13:00

1. Matteo Berrettini vs Christian Gari

2. Karolina Muchova vs Simona Halep

3. Alexander Richard vs. Stefanos Tsitsipas

Tribunalul nr. 2

1. Steve Johnson vs. Gregor Dimitrov

2. Coco Gauff vs Elena Ross

3. Jasmine Paolini vs Petra Kvitova

4. Jason Kubler vs. Dan Evans

Tribunalul nr. 3

1 Mariah Scary vs Zoe Hives

2. Paul Job vs Nick Kyrgios

3. Felix Auger-Alessasim vs Maxime Crissy

4. Garbine Muguruza vs Marele Menin

5, Teresa Martinkova vs Karolina Pliskova

Tribunalul 12

1. Ryan Peniston – Henri Laksonen

2. Paula Padusa vs Luisa Chirico

3. Zizou Bergs vs. Jack Draper

4, Lorenzo Mossetti vs. Taylor Fritz

Tribunalul 18

1. Marta Kostyuk vs Katie Swan

2. Alex de Minaur vs Hugo Delane

3 Stefan Kozlov x Diego Schwartzman

4, Clara Burrell împotriva Katie Poulter

READ  Un incendiu într-un spital românesc ucide cel puțin 7 persoane

5. Rebecca Masarova contra Harriet Dart

Tribunalul 4

1. Mihaela Pozarscu vs Natasja Chunk

2, Pedro Martinez vs. Alex Mulcan

3. Feliciano Lopez vs. Butch van de Zandschulp

2. Camila Giorgi vs Magdalena French

Tribunalul 6

1. Thomas Martin Echeveri vs. Ugo Humbert

2. Clara Towson vs Mai Hontama

3. Tamara Zidancic vs Bana Udvardi

4. Taro Daniel vs. Sebastian Baez

Tribunalul 7

1. Anhelina Kalinina vs Anna Bondar

2. Alejandro Tapelo vs Laszlo Jr

][-0po9ikujmhn][-0po9ikujmhn[-0po9ikujmhn[-0po9ikujmhn

3. Oscar Otti vs. Petr Jojovicik

Tribunalul 8

1. Maximilian Martier vs Jazz Biden

2. Alexandra Krunic vs Sorana Kirstia

3. Daniel Altmaier vs. Michael Ymir

4. Daria Savile vs Victoria Tomova

Tribunalul 9

1. Benoit Pierre vs Quentin Halles

2. Federico Correa vs Jerry Vessel

3. Lucia Bronzetti vs. Ann Lee

4. Yanina Wickmire împotriva Lin Chu

Tribunalul 10

1. Jelena N Albon vs. Alison Riske

2. Rebecca Marino vs. Katarzina Kawa

3. Madison Inglis vs Dalma Galvi

4. Alexander Bublik vs. Marton Vosovic

Tribunalul 11

1. Thiago Monteiro vs Jaume Munnar

2 – Khulé Niemeyer vs Xu Wang

3. Tim van Reethoven vs Federico Delbonis

Tribunalul 14

1. Adrien Mannarino vs. Max Purcell

2. John Millman vs. Miumier Kekmanovic

3. Astra Sharma vs Tatjana Maria

4. Oshin Dudin vs Jelena Ostapenko

Tribunalul 15

1. Nikoloz Basilashvili vs Lukas Rosol

2. Kaia Kanebi vs Diane Barry

3. Dusan Lajovic vs Pablo Carreno Busta

4. Shuai Zhang vs. Misaki Doi

Tribunalul 16

1. Katerina Senyakova vs Maja Chualinska

2 – Thansi Kokinakis vs Kamel Majsharzak

3. Talon Grixborough vs Fabio Fognini

4. Ekaterin Gorgodze vs Irina – Camellia Bejo

READ  Wimbledon: Coco Gauff dezlănțuie puterea și duce la căderea lui Buzărnescu

Tribunalul 17

1. Francis Tiafoe vs Andrea Favasori

2. Caroline Garcia vs Yuriko Miyazaki

3. Magda Linate vs Fernanda Contreras Gomez

– – –

Urmărește cele mai importante momente zilnice de la Wimbledon la 22:00 pe Eurosport 2 și Descoperă + Din 27 iunie, plus finalele de simplu pe 9 și 10 iulie.

Wimbledon

Nuri a ajuns în turul doi învingându-l pe Andujar, Miyazaki și Praga

acum 7 ore

Wimbledon

Răducanu îi încântă pe fanii de acasă cu prima sa victorie în seturi consecutive la Wimbledon

acum 8 ore