După disputarea restanţelor din prima etapă şi meciurile din a doua etapă a Cupei Municipiului doar două echipe au acumulat punctaj maxim, adică 6 puncte în urma celor două vitorii obţinute. Pe primul loc în clasament se află Paradise Resort cu un golaveraj de 19-2 urmată de de Convenabil cu doar 5-1, locul trei în clasament fiind ocupat de Alum Vimetco, până acum surpriza competiţiei.

Sâmbătă după amiază, în restanţa ISU Delta – Naţional Somova, pompierii au condus cu 1- 0 la pauză după o primă repriză echilibrată, însă imediat după pauză somovenii au întors rezultatul în favoarea lor prin golurile lui Otomega. Daniel Petrov a adus egalarea iar fiferenţa de trei goluri (scor final 5-2 pentru ISU Delta) a făcut-o Lucian Capută. A doua „semirestanţă”, a doua repriză dintre Convenabil şi Metalurg, meci întrerupt la pauză pe 15 decembrie 2018, a adus primele trei puncte celro de la Convenabil prin reuşitele lui Iulian Mocanu, marcatorul ambelor goluri pentru viceliderul competiţiei.

În a doua etapă a Cupei Municipiului, duminică după amiază, supriza au produs-o cei de la Alum Vimetco, încă de la primul meci al zilei. Contra celor de la Deltarom, cândva una dintre favoritele la medalii, aluminiştii s-au impus cu 4-1 după ce au avut un avantaj categoric la pauză, 3-0. Sub semnul echilibrului s-a jucat meciul dintre ISU Delta şi Convenabil, cu un mic plus pentru pompieri în prima repriză când au şi deschis scorul prin Capută, candidat şi el la titlul de golgeter, însă cei de la Convenabil au egalat chiar înainte de pauză. După pauză, Convenabil a marcat de două ori şi în ciuda eforturilor celor de la ISU Delta de a egala, scorul a rămas până la final 3-1 pentru Convenabil. Pentru Metalurg, meciul cu Ceres Min, una dintre favoritele la titlu, se anunţa unul dificil, însă până la pauză scorul a fost neschimbat. Şi ar fi rămas neschimbat şi la finalul meciului dacă nu ar fi fost golul marcat de Ionuţ Cucu pe finalul meciului, un gol care a făcut diferenţa de trei puncte între cele două echipe şi care readuce Metalurg-ul în lupta pentru play-off.

Turneu play-off din care nu va lipsi Paradise Resort, echipa cea mai bună a competiţiei, cu o nouă victorie categorică şi în a doua etapă, 6-1 contra celor de la Naţional Somova. Dcaă meciurile Paradise Resort – Alum Vimetco, Convenabil – Naţional Somova şi Metalurg – Deltarom sunt de 1 solist, meciul dintre ISU Delta şi Ceres Min este capul de afiş al etapei a treia, deschis oricărui rezultat.