mai 5, 2024

Erik Johanna arată un om al meciului în timp ce UTA Arad trece de Hermannstadt

Omondi a realizat o afișare a omului de meci pentru a ajuta Utah Arad să învingă Hermannstadt cu 2-0 sâmbătă seara.

Mijlocașul Harambee Stars Eric Johanna Omondi a produs cea mai bună performanță a meciului, când echipa română Utah Arad a învins Hermannstadt sâmbătă seara.

Omondi, care a intrat ca înlocuitor la începutul reprizei secunde, a jucat ca un om posedat, revărsând creativitate și inspirându-și colegii la victorie.

Fostul mijlocaș de la Mathare United a oferit pase decisive pentru ambele goluri, completând o afișare excelentă. A făcut patru driblinguri reușite, a pasat mingea cu o precizie de pasă de 85 la sută, a creat trei ocazii mari, a făcut patru pase cheie și a făcut două mingi lungi reușite.

Mandela, care pare să înceapă să devină un obișnuit pentru Sundowns, a evoluat destul de bine în ciuda înfrângerii cu 1-0 în fața TP Mazembe sâmbătă.

În prima repriză, ambele echipe au irosit ocazii periculoase. FC Hermannstadt a avut o şansă de a merge înainte prin Daniel Paraschiv, iar UTA a mai avut o şansă prin Rareş Pop care a lovit transversala.

Au fost o serie de ocazii create în repriza secundă. Kevin Lucassen a ratat câteva ocazii, dar a compensat în minutul 80 când a deschis scorul după o pasă bună a lui Omondi.

Trei minute mai târziu, Claudio Mikovci a mărit avantajul pentru Ardennes pentru a le oferi o victorie cu 2-0 în fața rivalilor lor.

Este o victorie importantă pentru echipa antrenorului Mircea Rednick, care a urcat pe locul nouă în Premier League. FC Hermannstadt a rămas pe locul șase cu 25 de puncte.

Înainte de acest meci, Utah s-a clasat pe locul 13 în clasament și a adunat 19 puncte din 17 jocuri.

Omondi a făcut cinci apariții la echipa României, toate ca înlocuitor.

Cabana Champion ca City Stars provoacă a doua înfrângere lui Busta Rangers

Avantajul lui Busta Rangers în Premier League a rămas neschimbat, deoarece au fost învinși de Nairobi City Stars într-un meci strâns.

Urmărește canalul nostru WhatsApp Pulse Sports pentru mai multe actualizări.