mai 16, 2024

Evaluarea jucătorilor Springboks Vs România

Evaluările jucătorilor Springboks: Una greu de judecat, într-adevăr. Ei au fost în mod clar partea mai bună și un scor de 76-0 ar sugera 10 pentru toți. Dar rezistența trebuie luată în considerare și au existat puține afișaje egale. Totuși, o zi grozavă și campionii mondiali continuă.

15 – Willy Le Roux – 9
Motorul de asistență la efort continuă. Și-a arătat și niște tocuri îngrijite pentru un geezer. Un joc complet.

14 – Grant Williams – 8
Câteva alergări grozave i-au arătat ritmul și, cu siguranță, a mers la treabă, făcând câteva retușuri îngrijite pe larg și învingând 10 apărători.

13 – Cannon Moody – 5
O pasă către Hendricks ar fi trebuit să i se joace după o pauză frumoasă. În rest, relativ liniștit.

12 – Andre Esterhuizen – 8
Unii au medii deosebit de carnoase, aproape toate care se termină cu el lovește linia de câștig.

11 – Mahasol Mapimbi – 9
A făcut aproape 200 de metri cu mingea în mână, a marcat trei încercări și și-a dorit mereu să fie implicat. Este suficient să începi împotriva Irlandei?

10 – Damien Willems – 7.5
A ratat primul șut pe poartă și a jucat două lovituri fără rost. A avut câteva încercări de pase decisive și a făcut unul singur. Câteva pase sclipitoare și câțiva pași ocoliți, mai ales pentru efortul lui nepermis, dar o performanță care nu țipă tocmai „control”. Faf de Klerk a fost înlocuit în minutul 56.

9 – Kobus Reinach – 9
Hat-trick-ul lui blitz a furat spectacolul în prima repriză, dar controlul său de la baza ruck-ului, în special lovitura de boxă, îi va face pe antrenorii lui Boks foarte mulțumiți. Sub la cinci minute din a doua repriză, Jaden Hendricks.

READ  Sărbători și profesionale | Philstar.com

1 – Ox Nche – 9

A fost luată cu mare intensitate și se agita ca o mașinărie. Multe sarcini ușoare nu vor fi disponibile pe măsură ce competiția continuă. Sub lui Franz Malherbe la marcajul orei.

2 – Bongi Mbonambi – 8
A fost în siguranță în line-out și și-a îndeplinit bine rolul de căpitan. Înlocuit de Dion Fourie la pauză.

3 – Trevor Nyagane – 8
Rusty ca o amenințare, a fost activ pe tot parcursul meciului. Te așteaptă sarcini grele. Substituția lui Steven Kitschoff la oră.

4 – Gene Klein – 8
O mare conștientizare de la Reinach să se arunce asupra mingii libere pentru o încercare. Un gigant pe linie și în jurul parcului.

5 – Marvin Ory – 8
Un titan în ieșire. Încă nu mormăitul că ceilalți Boks au fost, ci o victorie decentă. RG Snyman a fost înlocuit la pauză.

6 – Marco van Staden – 7
Nefericit să nu ajungă pe foaia de scor în prima repriză. A avut, de asemenea, o mână în aruncări de la linie.

7 – Quagga Smith – 8
Despărțirea este o amenințare. A furat o mulțime de mingi pe podea și a contribuit atunci când era liber.

8 – Duane Vermeulen – 8
este sigur. Integrat la repornire. A stat deasupra mingii când a fost chemat. Doar un jucător grozav

16 – Dion Fourie – 8
A marcat o încercare, dar acuratețea sa la ieșire va fi ceea ce va fi amintit cel mai mult. Poate că Boks nu le este dor de Malcolm Marx atât de mult pe cât credeau?

17 – Steven Kitschoff – 8
O cursă strălucitoare pe tramvai aproape sa terminat, când el a marcat o încercare grozavă de prop.

READ  România va introduce locuri de muncă Covit-19 pentru copiii cu vârsta cuprinsă între 5 și 11 ani

18 – Franz Malherbe – 8
Stâlpul scrumului a făcut ca întotdeauna. Nu a fost o zi proastă la serviciu în care să nu se aștepte să joace.

19 – RG Snyman – 8
Un totem în ieșire și repornire. Un cadou pentru antrenorii sud-africani.

20 – Jasper Wise – N/A

21 – Jayden Hendricks – 7
Câteva becați drăguți în jurul marginii. Ajutat de un joc stricat.

22 – Faf de Klerk – 8
Poate joaca 10. Câteva pase scurte strălucitoare împotriva firului pentru a așeza alergătorii într-un unghi. Va trebui să se confrunte cu apărări mai dure decât atât, dar a dovedit ce poate face pe piciorul din față.