mai 18, 2024

Scoția vs România în direct: scoțienii rulează în nouă încercări pe măsură ce scorurile și actualizările la Cupa Mondială de rugby apar

Sam Warburton și Andy Goode vă răspund la întrebările de la Cupa Mondială de rugby

Scoția va încerca să devanseze România în sferturile de finală, în ultimul lor meci de grup la Cupa Mondială de Rugby împotriva Irlandei.

Echipa lui Gregor Townsend este în prezent a treia în grupul B cu cinci puncte și va spera la o victorie de puncte bonus împotriva echipei române într-o confruntare reală.

Oaks ocupă în prezent partea de jos a grupului B cu zero puncte, după o înfrângere cu 82-8 în fața Irlandei și cu 76-0 în fața Africii de Sud și au pierdut încă o pereche de jucători cheie înaintea celui de-al treilea joc.

Scoția va căuta o victorie semnificativă proprie, deoarece diferența de puncte va fi crucială în lupta cu trei căi pentru ultimele opt.

Urmărește mai jos actualizările live Scoția vs România Toate meciurile Cupei Mondiale de Rugby aici

1696106549

71′ – Încearcă! Scoția 70-0 România

Scoția o întoarce. Kinghorn sparge o linie defensivă romană obosită înainte de a trece la Horn, care pornește rapid spre Matthews. Din nou, nicio provocare, iar Healy a transformat pentru a face 70-0.

Chris Wilson30 septembrie 2023 21:42

1696106406

Chris Wilson30 septembrie 2023 21:40

1696106025

64’ – Scoția 63-0 România

E rândul Scoției să se apere aici!

România a continuat să facă pick-and-go și pase scurte către atacanți, dar în cele din urmă au fost reținute de o apărare hotărâtă a Scoției.

România are un penalty și o lovitură pentru atingere.

Chris Wilson30 septembrie 2023 21:33

1696105669

58′ – Încearcă! Scoția 63-0 România

Altul, de data aceasta de la venerabilul kicker Healy.

Scoția se distrează chiar acum. Fagerson face o pauză printr-o altă linie defensivă neuniformă, înainte ca Healy să facă. La descărcare, mingea merge înainte.

Dar Scoția a revenit, cu posesie prelungită la jumătatea reprizei. Este un efort de echipă bun și Graham șochează unul înainte de a-l pasa lui Healy, care continuă, intră și intră sub stâlpi înainte de a transforma.

Mai este mai mult de un sfert din joc.

Chris Wilson30 septembrie 2023 21:27

1696105336

52′ – Încearcă! Scoția 56-0 România

Un efort diferit, vine dintr-o pauză romană. Ei lovesc pickup-urile Smith necontestate.

Urmărirea ulterioară se împarte prost și Smith o trece cu ușurință. A fost aruncat chiar înainte de linie, dar a fost suficient de inteligent pentru a-și reveni și a se ridica pe picioare pentru a termina.

Healy se schimbă din nou. 56-0 și avem o înfrângere.

Chris Wilson30 septembrie 2023 21:22

1696105011

Chris Wilson30 septembrie 2023 21:16

1696104766

45′ – Încearcă! Scoția 49-0 România

O altă încercare și-a meritat performanța după ce Redpath a colectat o lovitură transversală de la Healy și l-a transferat lui Harris. E puțin mai ușor.

Healy se convertește și este șapte pentru șapte.

Chris Wilson30 septembrie 2023 21:12

1696104436

41’ – Scoția 42-0 România

Repriza secundă este în desfășurare și începe cu un knock-on de la Fagerson.

Chris Wilson30 septembrie 2023 21:07

1696104239

La pauză: Scoția 42-0 România

Acele încercări l-au mutat pe Darcy Graham pe locul al patrulea pe lista cu cei mai buni marcatori de încercări a Scoției, cu 23 de încercări în 38 de selecții.

Fostul fundaș Stuart Hogg, care s-a retras la începutul acestui an, deține acum recordul cu 27 din cele 100 de selecții ale sale.

Chris Wilson30 septembrie 2023 21:03

1696103879

România nu a fost atât de proastă pe cât a sugerat scorul, dar acele cartonașe galbene au fost foarte grăitoare în ultimele minute ale acelei reprize.

Câteva tackle proaste la final și au plătit prețul.

Scoția, pe de altă parte, zboară aici. Graham este alegerea grupului, dar Ashman și Patty au fost peste tot, iar Price, Harris și Healy au făcut o treabă fantastică.

Chris Wilson30 septembrie 2023 20:57