mai 11, 2024

Triatletul White câștigă argint în România

Triatleta Lastak Mary White a câștigat medalia de argint la Campionatele Mondiale de Duetlon de Triatlon din România.

(70-74) White, care a concurat la categoria feminină de sprint AG, și-a testat viteza și determinarea, terminând cei 5.400 m și apoi mergând pe bicicleta de 19,5 km înainte de încă 2,5 km.

GB Athlete a finalizat duetul într-o oră 30 minute și 44 de secunde uimitoare.

Între timp, 11 alergători de club au luat parte la cursa anuală de toamnă Two Lots – un eveniment local de cinci mile.

Începând din spatele Bridge Inn din Horwich, alergătorii urcă prin Wilderswood și continuă pe trotuar direct în rezervorul de apă, înainte de un inel în jurul lui Smiths Moore.

Apoi s-a terminat pentru Do Luts Cairn înainte de a merge acasă.

Paul Edwards, care a fost nou de la Lostock principală acasă săptămâna precedentă, a făcut același lucru din nou, terminând pe un uimitor loc al 14-lea la 36:55.

Următoarea casă a lui Lostock a fost Colin Faults (39:22), urmat de Tom Smith (41:57) și Tom Grundy (42:08) cu tocuri fierbinți.

Apoi, lupta pentru locul următor a avut loc între Samantha Saleh și Jordan Sunder.

Cell a depășit-o pe Sander în urcare și a reușit să rămână în frunte până la coborârea finală, când Sander a trecut-o și a terminat în 43:32.

Următoarea și prima doamnă a lui Lostock și prima vânzare FV45 la 44:51.

La 46:21, primul MV60 a devenit primul după Albert Sander, Rachel Hancock (51:11), Michael Sander (53:08), Stephen Hancock (56:03) și Jocelyn Saturn (1:01:24). .