mai 17, 2024

Urmărește România vs Elveția: Transmisiune în direct a calificărilor la Euro 2024 – Cum să urmărești și să remiți în flux în Liga Majoră și sporturi universitare

Arena Națională este pregătită să găzduiască o confruntare interesantă la jumătatea săptămânii între gazdele România și națiunea care vizitează Elveția, marți, într-un meci de calificare la Euro 2024, România intră în topul săptămânii din Grupa A cu 19 puncte din nouă calificări, datorită unui record general de cinci victorii. Și patru egaluri. Echipa a câștigat ultimele două meciuri la rând, primul terminându-se cu 4-0 în fața Andorrei pe 15 octombrie. România a condus cu 3-0 înainte de finalul primei reprize grație golurilor lui Nicolae Stanciu, Iani Hagi și Răzvan Marin. Florenel Koeman a marcat apoi în repriza secundă. Românii au trecut apoi să învingă Israelul cu 2-1 sâmbătă, grație golurilor lui Hagi și George Puskas. Valentin Mihaela a primit și cartonaș roșu în meci, făcându-l pe jucător indisponibil pentru a-l înfrunta marți pe elvețian.

READ  Cea mai sexy înotătoare din lume, Andrea Dragoi, arată căderea de piersici și arată „revoltător” în timp ce face găuri în pantalonii de yoga