mai 8, 2024

David Popovici conduce România la 4×100 de aur gratuit cu avansul 47.54

David Popovici conduce România la 4×100 de aur gratuit cu 47.54 avans; Pachet de 50 cr către Marie-Ambre Moluh

David Popovici Echipa română de 4×100 liber masculin a condus în 47.54, când cvartetul a câștigat aurul în fața publicului gazde în prima zi. Campionatele Europene de juniori in Bucuresti.

A fost mai rapid decât momentul în care a câștigat campionatele mondiale de la Budapesta când a oprit cronometrul în 47.58 după ce a stabilit un record mondial de juniori de 47.13 în semifinale.

Emma Carrasco Cadence Primul aur a fost câștigat la proba 400IM, ștafeta de stil liber feminin italian și Marie-Ambre Moluh Ea a stabilit un record de campionat de 27,75 în semifinala feminină cu 50 de spate, care s-ar fi clasat pe locul șapte la campionatele mondiale.

Se reduce de la 0,07 Daria VaskinaUn timp de 27.82 la ediția din 2019 de la Kazan, unde rușii nu au concurat în România din cauza embargoului impus în urma invadării Ucrainei.

Popovic se calificase deja în finala de 200 libere în 1:47.93. Lorenzo Gallozzi Conduce la finala liberă de 200 masculin în 1:47.73

Revenind la evenimentul final al serii, adolescentul i-a înmânat britanicului cu 1,15 secunde înainte. Jacob Whittle El a marcat 48,69 puncte cu Lituania Daniel Pancerevas Doar bărbat sub 50 de secunde la 49.97.

Alex Pictor (49.91) a condus Marea Britanie la un avans de 0.05 la jumătatea drumului, Evan Jones (49.80) extinzând-o la 0.81. Reuben Rowbotham-Keating Pentru pasul final.

Patrick-Sebastian Tinu Dar a trecut de la 49.72 la 50.61 al Marii Britanii în 3:18.93, cu 0.08 secunde înaintea Marii Britanii în 3:19.01 și a Italiei pe locul trei în 3:19.42.

READ  Noua fabrică din România de carapace de clarion produce primul bioetanol

cadența Carrasco pune mingea să ruleze; Biagiotti Ancore Italia Acasă

Carrasco Cadence a fost al treilea la 250 și apoi a luat un avans de 1,77 secunde în stilul liber.

Spaniolul în vârstă de 16 ani a oprit cronometrul la 4:46.39, câștigând aurul cu tânărul de 14 ani. Belize Sagar Turcia a venit acasă în 31.68 și a terminat pe locul secund în 4:47.11 Vivian Jackal Ambele fete au fost a treia în 4:47.51 Lisa Nistrand Suedia a terminat pe locul patru în finala 50.

Matilde Biagiotti Italia le-a propulsat pe femei la titlul de ștafetă de stil liber, în timp ce ancora ei a alergat cu 54.80 pentru a conduce Franța pe lângă zid în 3:42.98.

Franța a terminat pe locul al doilea în 3:43.49 Nina Jazzy Un 54.65 împărțit față de Marea Britanie pentru a conduce Germania pe locul trei în 3:45.63.

Rezumat semifinale

Krzysztof Chmielewski 200 zbor masculin a avut 1:56,36 în finală, cu 1,49 secunde în fața celor doi. Mihai (1:57.85), perechea va rezerva benzile centrale în timp ce încearcă să repete performanța cu medaliile de aur și argint de anul trecut.

Kasaveri Masiuk 24.74 urmat de 50 la băieți, în care a câștigat bronzul la Budapesta, dar a fost promovat la argint în urma unui DQ. Justin Res Înainte ca americanul să recâștige aurul.

Coen de Groot A condus sprintul bras masculin în 27.61.

Nicoletta Badar Ea a postat o pistă a patra în finala feminină de 200 de metri libere în 1:58.86 Enali Zefimova Cu 0,09 mai lent decât căldura dimineții la 50br, dar tot stabilește ritmul la 30,59

READ  Ministerul Muncii din România va colabora cu preoții pentru a identifica persoanele care au nevoie de ajutor