iunie 16, 2024

Emma Raducanu își laudă bunica pentru cunoștințele sale de limba română

Emma Răducanu a înregistrat o victorie după efortul său curajos la US Open 2021. În ciuda provocării uriașe, Răducanu a câștigat runda de deschidere la Transylvania Open. Mai mult, Britt a recunoscut că această victorie înseamnă foarte mult pentru ea, deoarece se concentrează pe un punct la un moment dat. După US Open, ea a intrat în Indian Wells, dar a trebuit să iasă chiar în turul doi.

În conferința de după meci, Răducanu a dezvăluit că nu a învățat niciodată limba română. Deși provine din mediul românesc, nu vorbește limba.

publicitate

Articolul continuă sub acest anunț

Emma Raducanu nu a invatat niciodata limba romana

Deși s-a născut în Marea Britanie, Emma Răducanu are ascendență română și chineză. Tatăl ei era din România, în timp ce mama ei era din China. După ce a câștigat runda de deschidere a Transylvania Open, tânărul de 18 ani s-a deschis puțin despre vorbirea în limba română.

ea El a spus, „Nu am învățat niciodată româna, bunica mi-a vorbit în română și am preluat vocabularul așa, nu prea vorbesc acasă, doar câteva telefoane pe săptămână la bunica mea simți deja că se îmbunătățește.

Competiția se desfășoară în Cluj-Napoca, România. Raducanu simte ca fiind de origine romana, ea joaca cel mai bine in acel cadru.

Urmărește această poveste: Călătoria lui Roger Federer către clubul miliardarilor de elită

READ  WTA: Bernarda Pera a câștigat al doilea titlu consecutiv cu victoria din Hamburg

Răducanu este mândru de victorie

publicitate

Raducano def Bologna Hercog în ciuda faptului că a pierdut primul set la Transilvania Open. După ce a suferit un eșec în primul set, ea și-a construit impuls și apoi s-a impus asupra celor două seturi rămase.

În conferința britanică de după meci agent de publicitate„,”Nu jucam bine, trebuia doar să continui un punct la un moment dat. Sunt mândru de felul în care am reușit să câștig împotriva unui adversar experimentat precum Polona. Această victorie înseamnă foarte mult pentru mine.

USA Today prin Reuters

Pe tot parcursul meciului, Raducano a spart patru ași și a câștigat mai multe puncte de break decât slovenul. În setul decisiv, ea a dominat complet și a decis scorul 6-1. te vei întâlni eu Bogdan din România în următorul ei turneu.