mai 6, 2024

Urmărește acum episodul 2 din Teamwork | video | Știri

Urmărește acum episodul 2 din Teamwork |  video |  Știri

Șase dintre jucătorii lui Arsenal au fost împrumuți în weekend și puteți vedea cât de bine s-au descurcat pe Loan Watch.

Hubert Graschek Slough Town a păstrat foaia goală după ce a învins-o pe Weston-Super-Mare cu 3-0 în deplasare.

Un hat-trick al lui George Alexander în prima repriză le-a oferit oaspeților o marjă confortabilă, dar portarul nostru de 20 de ani era încă nevoie pentru a-și proteja avantajul, blocând o șansă timpurie la bara apropiată și blocând bine un șut puternic.

in turneu, Charlie Patino El a câștigat primul start pentru Swansea City după o performanță impresionantă de pe bancă săptămâna trecută împotriva lui West Bromwich.

În timp ce Coventry City a preluat conducerea la Swansea.com, echipa Swansea a egalat aproape imediat prin Jerry Yates. Niciuna dintre echipe nu a reușit să treacă din impas înainte de fluierul final, iar meciul s-a încheiat la egalitate 1-1.

Comentând ce poate aduce Patino echipei, managerul Swansea, Michael Duff, a spus: „Noi credem că ne face mai buni. Face diferite lucruri în diferite poziții, așa că întotdeauna îți oferă o altă opțiune.

„Pedigree-ul său vorbește de la sine cu clubul de fotbal din care aparține. Charlie este un jucător tânăr, dar a jucat peste 40 de meciuri în campionat, ceea ce este dificil pentru cineva de vârsta lui”.

Marquinhos El a făcut a doua apariție în Ligue 1 pentru Nantes, când au fost învinși pe drum de Lille. Interul nostru brazilian a fost introdus în minutul 72, dar nu a reușit să-și facă echipa să egaleze.

Părea că Nantes a găsit o cale de întoarcere în joc după ce Alexandru de la Lille a fost eliminat și Strider Aboah a marcat, dar golul a fost exclus pentru ofsaid de către VAR. Apoi Lille a mărit scorul cu un al doilea gol în timpul opririi.

READ  Fostul antrenor al Serenei Williams emite un sfat sever talentului în ascensiune în tenis, care îl glorifica pe Roger Federer - „Evitați imitația...”

După ce și-a făcut debutul impresionant pentru Motherwell weekendul trecut, Micah Bereth El a fost prezentat în minutul 67 pentru Motherwell într-un meci din Cupa Ligii Scoției împotriva St Mirren.

Cu echipa lui Pereth în urmă, tânărul atacant danez a căutat o descoperire, trimițând un voleu direct peste poartă, dar Connor Wilkinson a fost la câțiva centimetri distanță. Meciul s-a încheiat la egalitate 1-0, lăsând-o pe Motherwell în afara cupei în turul doi.

Înapoi la graniță în divizia a doua, mijlocaș al academiei Mauro Bandera El a apărut târziu în repriza secundă pentru Colchester United, în timp ce i-au găzduit pe MK Dons la Colchester Community Stadium.

Trei goluri în primele zece minute au însemnat că Colchester a condus cu 2-1 în cea mai mare parte a jocului, până când oaspeții au egalat în minutul 88. Un câștigător în timpul prejudiciului de la fostul Gunner Matthew Dennis a completat revenirea echipei Dons.

Eastbourne Borough a suferit o a doua înfrângere consecutivă în National League South, pierzând cu Bath City cu 2-1. Billy Figure A început meciul pentru sport și a fost înlocuit în prima repriză.

în Premier League română, Katalin Sirjan A fost inclus în lotul turului, dar nu a participat la victoria cu 3-1 a Rapid București în fața Farol Constanța.

Copyright 2023 The Arsenal Football Club Limited. Permisiunea de a utiliza citate din acest articol este acordată cu condiția ca www.arsenal.com să fie credit corespunzător ca sursă.