mai 2, 2024

Am simțit că încă o merităm: după ce Germania a învins România – lumea – jocul

Leon Goretska din Germania a marcat al doilea gol al echipei sale în timpul unui meci de fotbal dintre Germania și România la Hamburg, Germania, după ce a marcat al doilea gol al echipei la Cupa Mondială 2022.

România a preluat conducerea în minutul al nouălea prin Ianis Hockey, care a cedat patru jocuri sub primul film german. Germania a sărit înapoi în timp ce cel de-al 81-lea gol al lui M ஜ் ller a fost egalat de Serge Knabry în a doua repriză.

Germania și-a extins avantajul în grupa J la șase puncte din nordul Macedoniei și Armeniei și a câștigat toate cele patru meciuri de când Flick a preluat conducerea în urma ieșirii sale din 16 din Campionatul European sub predecesorul său Joachim Low.

Germania a început puternic în prezența a 25.000 de oameni în Hamburg și a primit inițial o penalizare atunci când Timo Werner și Andre Burka au fost prinși în cutie. După o lungă așteptare pentru o recenzie video, decizia a fost anulată în timp ce Joshua Kimmich stătea la punctul de penalizare pe minge.

Hochei, fiul marelui Giorgio Hochei al României, a lovit mingea între picioarele lui Antonio Rudiger și a condus mingea în depărtare, lăsând Germania încă uluită la viraj.

Înainte ca cel de-al 52-lea portar al Germaniei, Florin Nita, să lovească un șut redus, Knobri a avut multe șanse să egaleze scorul, inclusiv o ratare semnificativă.

Cornerul Leon Goretska, care a lucrat strălucit, a pus mingea în cap lângă mingea de la distanță de M மு ller și i-a dat golul victoriei.

„A coborî cu 1-0 la pauză nu este un sentiment satisfăcător, dar am simțit că merităm, așa că cel mai bine am marcat două goluri”, a declarat Mueller pentru RTL. „Când ne întoarcem, știm că tot ce am făcut înainte nu ar trebui să se prăbușească”.

READ  Durerea României după ieșirea lui Steven Gerrard din iad a starului Rangers Ianis Hochei

Macedonia de Nord a avansat de la a patra la a doua, învingând Liechtenstein cu 4-0. Balcanii își propun să-și continue campania din Campionatul European anul acesta cu prima călătorie la Cupa Mondială.

O altă echipă a încercat să ajungă la prima Cupă Mondială, Armenia remizând cu Islanda 1-1 după o remiză cu Islanda de către Bergman Johansson, după o remiză cu Macedonia de Nord.