mai 19, 2024

Urmărește acum episodul 2 din Teamwork | video | Știri

Urmărește acum episodul 2 din Teamwork |  video |  Știri

Șase dintre jucătorii lui Arsenal au fost împrumuți în weekend și puteți vedea cât de bine s-au descurcat pe Loan Watch.

Hubert Graschek Slough Town a păstrat foaia goală după ce a învins-o pe Weston-Super-Mare cu 3-0 în deplasare.

Un hat-trick al lui George Alexander în prima repriză le-a oferit oaspeților o marjă confortabilă, dar portarul nostru de 20 de ani era încă nevoie pentru a-și proteja avantajul, blocând o șansă timpurie la bara apropiată și blocând bine un șut puternic.

in turneu, Charlie Patino El a câștigat primul start pentru Swansea City după o performanță impresionantă de pe bancă săptămâna trecută împotriva lui West Bromwich.

În timp ce Coventry City a preluat conducerea la Swansea.com, echipa Swansea a egalat aproape imediat prin Jerry Yates. Niciuna dintre echipe nu a reușit să treacă din impas înainte de fluierul final, iar meciul s-a încheiat la egalitate 1-1.

Comentând ce poate aduce Patino echipei, managerul Swansea, Michael Duff, a spus: „Noi credem că ne face mai buni. Face diferite lucruri în diferite poziții, așa că întotdeauna îți oferă o altă opțiune.

„Pedigree-ul său vorbește de la sine cu clubul de fotbal din care aparține. Charlie este un jucător tânăr, dar a jucat peste 40 de meciuri în campionat, ceea ce este dificil pentru cineva de vârsta lui”.

Marquinhos El a făcut a doua apariție în Ligue 1 pentru Nantes, când au fost învinși pe drum de Lille. Interul nostru brazilian a fost introdus în minutul 72, dar nu a reușit să-și facă echipa să egaleze.

Părea că Nantes a găsit o cale de întoarcere în joc după ce Alexandru de la Lille a fost eliminat și Strider Aboah a marcat, dar golul a fost exclus pentru ofsaid de către VAR. Apoi Lille a mărit scorul cu un al doilea gol în timpul opririi.

READ  Cinci lucruri de știut despre campioana apărătoare la US Open Emma Raducano - NBC 5 Dallas-Fort Worth

După ce și-a făcut debutul impresionant pentru Motherwell weekendul trecut, Micah Bereth El a fost prezentat în minutul 67 pentru Motherwell într-un meci din Cupa Ligii Scoției împotriva St Mirren.

Cu echipa lui Pereth în urmă, tânărul atacant danez a căutat o descoperire, trimițând un voleu direct peste poartă, dar Connor Wilkinson a fost la câțiva centimetri distanță. Meciul s-a încheiat la egalitate 1-0, lăsând-o pe Motherwell în afara cupei în turul doi.

Înapoi la graniță în divizia a doua, mijlocaș al academiei Mauro Bandera El a apărut târziu în repriza secundă pentru Colchester United, în timp ce i-au găzduit pe MK Dons la Colchester Community Stadium.

Trei goluri în primele zece minute au însemnat că Colchester a condus cu 2-1 în cea mai mare parte a jocului, până când oaspeții au egalat în minutul 88. Un câștigător în timpul prejudiciului de la fostul Gunner Matthew Dennis a completat revenirea echipei Dons.

Eastbourne Borough a suferit o a doua înfrângere consecutivă în National League South, pierzând cu Bath City cu 2-1. Billy Figure A început meciul pentru sport și a fost înlocuit în prima repriză.

în Premier League română, Katalin Sirjan A fost inclus în lotul turului, dar nu a participat la victoria cu 3-1 a Rapid București în fața Farol Constanța.

Copyright 2023 The Arsenal Football Club Limited. Permisiunea de a utiliza citate din acest articol este acordată cu condiția ca www.arsenal.com să fie credit corespunzător ca sursă.