aprilie 28, 2024

„Această regulă nu este deloc bună”: Simona Halep se deschide la termenul stabilit pentru Banca Națională Open 2021

Acțiunea de tenis a inundat lumea divertismentului cu numeroase întâlniri captivante la Openul Băncii Naționale 2021. Fanii profită la maximum pe măsură ce candidații intră pe teren, încercând să obțină o glorie extrem de importantă. Cu toate acestea, campaniile au fost de scurtă durată pentru unii, în ciuda eforturilor neîncetate de a câștiga. În special, Fata de Aur a României, Simona Halep, și-a spulberat visul de a se întoarce, întrucât a fost eliminată din evenimentul de la Montreal într-un meci din turul doi.

publicitate

Articolul continuă sub acest anunț

Înapoi la tribunal după o pauză fără precedent a fost fosta numărul unu mondial, Simona Halep. Danielle Collins, în vârstă de 27 de ani, a avut o confruntare cu ea. Având în vedere calibrul roman, fanii se așteptau la o victorie de la ea. Cu toate acestea, căldura de la Montreal și sportivul american au întrecut steaua care se întoarce. Reflectând la evenimentele înfrângerii sale, Halep a deschis un moment oarecum neliniștitor în al treilea set al meciului ei de aproape 3 ore.

publicitate

„Mi-a fost greu” – Simona Halep

Valul de căldură de la Jocurile Olimpice de la Tokyo 2020 a avut un efect prea dureros asupra unui jucător, obligându-i să se retragă din turneu. Acum, nici măcar nu i-a cruțat pe jucătorii din Canada, cu adversara Simona Collins, ultima ei victimă. După ce s-au luptat mai mult de două ore și jumătate, efectele temperaturii au început să se manifeste ca oboseală asupra americanului care a luat un timeout medical, rupând impulsul jocului.

Simona, vorbind despre același lucru după înfrângerea ei, a spus Simona: „A fost dificil pentru mine, deoarece după două ore și jumătate, a avea o pauză de mai mult de 10 minute nu este corect înainte de a servi. Cred că regula nu este deloc bună … dar datorită ei pentru că a jucat atât de bine. ”

Ea a adăugat în continuare, „Dar unii jucători, când nu sunt încrezători în capacitatea lor de a câștiga meciul, îi întreabă pe medici. Apoi aleargă mai bine decât înainte”.

Urmăriți această poveste: Jocurile Olimpice de la Tokyo 2020: Medal Tally Update – SUA ocupă topurile, China în al doilea rând

au nevoie de îmbunătățiri

publicitate

Apariția Simonei la Montreal a fost prima ei de la ieșirea ei Roma. În acel moment, din păcate, tânărul de 29 de ani și-a rupt vițelul. Prin urmare, românul părea ruginit la întoarcerea pe câmp și credea că mai este loc de îmbunătățire. Ea a spus , „Asta e. Trebuie să mă îmbunătățesc în acest fel. Mi s-a întâmplat deja în unele meciuri când la sfârșitul meciului adversarul primește îngrijiri medicale și nu pot rămâne fizic acolo. Uneori, când transpiri mult, pierzi energie iar pauza nu este bună în acel moment. „.

11 august 2021; Montreal, Quebec, Canada; Simona Halep (stânga) din România și Danielle Collins din SUA se felicită reciproc în timpul meciului din runda a doua de pe Stade IGA. Credit obligatoriu: Jean-Yves Ahern-USA TODAY Sports

În ciuda unui început puternic și a câștigat foarte confortabil primul set, Simona nu a putut ține pasul cu atacul rapid al lui Colin. Drept urmare, a căzut victima înfrângerii lui Jaws, pierzând meciul cu 2-6, 6-4, 6-4. Extazi în legătură cu întoarcerea ei, fanii erau acum dezamăgiți, neștiind când îl vor vedea pe Halep în continuare.