mai 2, 2024

Raportul meciurilor pentru meciurile MU19 cu Anglia și România

Amario Cosier-Duberry, Jamie Donley, Leo Castledin, Kian Best și Will Lankshire au găsit plasa la Marbella Football Centre.

Sub-19 masculin Angliei și-au început săptămâna în Spania cu o victorie cu 6-0 în fața României, miercuri seară.

Amario Cosier-Duperry, Jamie Donley, Leo Castledin, Kian Best și Will Lankshire s-au întors pentru Young Lions la Marbella Football Centre.

Anglia a luat conducerea prin Cosier-Duberry în primul minut, când tânărul de la Arsenal și-a deschis corpul și a șutat cu piciorul stâng peste portar.

Cosier-Duperry ia pus pe Young Lions din nou pe ceas înainte de un sfert de oră, când portarul și-a bâjbâit centrarea și Donley a profitat la maximum de greșeală, trecând mingea printre corpuri pentru a marca.

Echipa lui Simon Rusk a câștigat cu 3-0 în minutul 37, când Castled a reușit cu capul centrarea lui Kian Best.

Donley și-a luat al doilea din joc la începutul reprizei secunde, când a trimis din voleu acasă după un corner pe jumătate eliminat.

Best a adăugat apoi o cincime cu un cuțit de la 25 de metri.

Iar scorul a fost finalizat la mai puțin de 20 de minute mai târziu, când Will Lankshire a lovit de la o distanță scurtă după o fugă pe dreapta.

Următorul joc pentru Anglia MU19 este un meci împotriva Japoniei sâmbătă (13:00 GMT) înainte de călătoria cu Mexic de marți, 21 noiembrie (17:00 GMT).

Anglia: 1 Ben Cisse (West Bromwich Albion), 2 Kian Best (Preston North End), 4 Jack Hinshelwood (Brighton & Hove Albion), 5 Ashley Phillips (Tottenham Hotspur) ©, 7 Amario Cosier-Duberry (Arsenal), 8 Jamie Donnelly ( Tottenham Hotspur), 9 Dominic Ballard (Reading, împrumutat de la Southampton), 15 Alfie Torrington (Tottenham Hotspur), 16 Noel Buck (New England Revolution), 17 Calum Scanlon (Liverpool), 19 Leo Castledin (Chelsea)

READ  Un camion plin cu cadouri de la Teams4u Evesham sosește în România

Alterna: 10 Kobe Mainu (Manchester United) 60 pentru Donnelly, 11 Romain Esse (Millwall) Ballard 60, 14 Joshua Duffus (Brighton & Hove Albion) Hinshelwood 60, 18 Ronnie Stutter (Chelsea) Kosier 20 Villar-Taber 60, Tottendinham Hotspur 60) 3 Lino Sousa (Arsenal) pg 71, 6 Max Allen (Manchester City) Cel mai bun 71, 12 Jacob Wright (Manchester City) Phillips 71,

Substituții neutilizate: 13 Eli Harrison (Manchester United), 21 Luca Gunter (Tottenham Hotspur), 22 Matthew Young (Sunderland)

Antrenor: Simon Rusk

Obiective: Amario Cosier-Duberry 1, Jamie Donley 14, 52, Leo Castledin 37, Kian Best 61, Will Lankshear 71