Raport WTA: Yasmine Paolini concurează în sferturile de finală din Tunisia

Povestea continuă mai jos de aceste videoclipuri SALTWIRE

Ce este în barjă? | SaltWire

Urmărește pe YouTube: „Ce este în Battleship? | SaltWire”

Cap de serie italiana, Yasmine Paolini, a învins-o pe croata Petra Marcinko cu 6-4, 3-6, 6-2 în turul doi al Yasmine Monastir Open, joi, la Monastir, Tunisia.

Paolini a beneficiat de cele șapte greșeli duble ale adversarei sale, inclusiv trei în setul trei. Ea a câștigat patru jocuri consecutive în al treilea set și a renunțat într-o oră și 57 de minute. Adversara ei din sferturile de finală va fi cap de serie a șasea și compatriota Lucia Bronzetti.

Ucraineana Lesia Tsurenko, cap de serie a patra, a învins-o pe americanca Claire Liu cu 6-1, 7-5. Franceza Clara Borel, cap de serie a opta, a învins-o pe rusoaica Erika Andreeva cu 6-0, 5-7, 7-6 (2).

Spania Nuria Parisas Diaz a învins-o pe ucraineană Katarina Zavatska cu 4-6, 7-5, 7-2.

Transilvania Open

Cap de serie a cincea Anna Bogdan a rămas în viață pe teren propriu, învingându-l pe Nikola Bartonkova cu 4-6, 7-6 (5), 7-5 în turul doi la Cluj-Napoca, România.

Bogdan a marcat șase ași, a salvat șase din 12 puncte de break și a profitat de șase din 11 ocazii pentru a sparge serviciul adversarei ei cehe pentru a câștiga în trei ore și 12 minute.

Compatriota sa română Elena Gabriela Ros a învins-o pe maghiară Anna Bondar cu 7-6 (4) și 6-2. În timp ce germana Tamara Korbach a învins-o pe a opta cap de serie britanică Judy Berg cu 2-6, 6-2, 7-6 (5).

READ  Tânărul atacant nigerian Abu semnează pentru clubul românesc

Emiliana Arango din Columbia și Eva Lies din Germania și-au câștigat meciurile din turul doi.

Jiangxi Open

Columbianca Camila Osorio a învins-o pe spaniola Sara Sorribes Tormo VIII cu 6-4, 7-5 pentru a ajunge în sferturile de finală la Nanchang, China.

Osorio se va confrunta cu capul de serie nr. 3, Marie Bouzkova, a Cehiei. Bouzkova a învins-o pe rusoaica Amina Anshba cu 7-5, 6-0.

Japonezul Nao Hibino a învins-o pe australianca Kimberly Birrell cu 6-3, 7-5. Rusoaica Diana Schneider și-a condus meciul cu 6-3 și 0-1 când compatriota ei Vera Zvonareva a fost nevoită să se retragă.